Marley Gray, główny architekt Microsoftu odpowiedzialny za usługi Blockchain, podczas mowy w Nowym Jorku z okazji powstania Enterprise Ethereum Alliance (Porozumienie dla Projektu Ethereum), powiedział: „Z dumą pragniemy ogłosić, że Quorum jest obecnie dostępne na platformie Azure”

 

 

Azure jest platformą chmury obliczeniowej, na której znajduje się cała gama narzędzi typu Blockchain-as-a-service (Blockchain jako usługa) i oferuje wsparcie dla licznych wdrożeń tej technologii.

 
Quorum jest usługą typu Blockchain, zaprojektowaną by sprostać wymaganiom sektora w kwestii szybkiego transferu i wysokiej przepustowości.

 
Ponadto, Amber Baldet, zarządzająca programem Blockchain w JPMorgan, wyjaśniła również przemawiając dziś z tej samej okazji, ze jej firma rozpoczęła rowijać Quorum celem rozwiązania problemów, które jej zdaniem obecne były w obecnym wdrożeniu Ethereum. Jej zdaniem, prace są dopiero na starcie i sporo pracy trzeba będzie jeszcze włożyć w projekt.

 
JPMorgan i Microsoft są członkami-założycielami Enterprise Ethereum Alliance, wraz z trzydziestoma innymi członkami, będącymi przedsiębiorstwami lub startupami. Celem projektu jest optymalizacja usług i przyspieszenie ich dzięki wspólnej księdze transakcyjnej.

03.03.2017