Główny dyrektor kazachstańskiego centrum finansowego oświadczył, że choć kryptowaluty muszą zostać uregulowane, wspierane będą innowacje związane z tą technologią

 

15.06.2018

 

Przemawiając na konferencji Blockchain w Astanie, gdyrektor Międzynarodowego Centrum Finansowego Astany (AIFC) Kajrat Kalijew powiedział konkretnie, że AIFC zwraca szczególną uwagę na Blockchain i kryptowaluty:

“Problem regulacji kryptowalut jest dyskutowany bardzo intensywnie. AIFC ma solidne stanowisko w tej kwestii, kluczowe znaczenie ma uregulowanie obiegu kryptowalut”

Według Kazinform, organ regulacyjny AIFC planuje zatwierdzić latem tego roku przepisy dotyczące kryptowalut. Kaliyev zauważa, że ​​centrum współpracuje z międzynarodowymi firmami w celu opracowania odpowiednich regulacji, dodając, że centrum zapewnia pomoc finansową w celu wspierania innowacji Fintech i organizuje kursy dla Blockchain i programowania.

AIFC jest wolną strefą ekonomiczną stworzoną w celu przyciągnięcia handlu międzynarodowego i zwiększenia roli Kazachstanu na rynkach światowych. Strona internetowa AIFC odnosi się do rozwoju fintech jako “jednej z głównych strategicznych działalności” centrum finansowego.

Pod koniec maja kazachski prezydent Nursułtan Nazarbajew wezwał do międzynarodowej współpracy w zakresie regulacji kryptowalut. Kazachskie społeczeństwo również wykazało wzrost zainteresowania kryptowalutą.