Inwestor kryptowalutowy, Mike Novogratz, dopracował swoją perspektywę cenową dla Bitcoina

 

16.10.2018

 

Twórca Galaxy Investment Partners, który znany jest z optymizmu odnośnie przyszłości Bitcoina, wcześniej nazwał cenę “dnem” w połowie września.

Teraz uważa, że ​​potrzeba więcej czasu, aby można było osiągnąć wzrost ceny, a długo oczekiwana fala inwestorów instytucjonalnych wkraczających w przestrzeń kryptowalut nastąpi dopiero w przyszłym roku.

“Myślę, że w 2019, jeśli instytucje zaczną wchodzić, zobaczymy nowe szczyty”

Novogratz mówił w dniu, w którym firma Fidelity Investments ogłosiła, że ​​wyda rozwiązanie w zakresie przechowywania kryptowalut dostosowane do takich inwestorów instytucjonalnych, którzy szukają bezpieczeństwa podczas interakcji z kryptowalutami.

Chociaż było to korzystne dla Bitcoina, Novogratz powiedział, że rozwiązanie wymaga testów przed osiągnięciem masowego zainteresowania opartego na zaufaniu inwestorów.

“Prawdopodobnie zaczną działać w styczniu lub w I kwartale” – dodając:

“A potem musisz przepuścić trochę wody przez rury, więc domyślam się, że zaczynasz widzieć przepływy instytucjonalne w kryptowalutach pod koniec pierwszego kwartału lub na początku drugiego kwartału”

Inni komentatorzy finansowi do tej pory trzymali się bardziej śmiałych prognoz cenowych na koniec tego roku, analityk Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, utrzymuje nadal możliwą cenę BTC w wysokości 25 tys., dolarów jeszcze w tym roku.

Źródło obrazu: 123rf.com