Miliarder Steven Cohen zainwestował w fundusz hedgingowy, koncentrujący się na kryptowalutach i spółkach opartych na Blockchain

 

13.07.2018

 

Inwestycja została zrealizowana za pośrednictwem jego Cohen Private Ventures, powiedziała osoba, która prosiła, aby nie być wymienionym, ponieważ informacje są prywatne. Fundusz hedgingowy Autonomous Partners został założony w zeszłym roku przez Arianne Simpson, wczesną rzeczniczkę kryptowalut. Firma zabezpieczyła również inwestycje od Union Square Ventures, Coinbase Inc., CEO Briana Armstronga i współtwórcy Craft Ventures, Davida Sacksa.

Simpson powiedziała, że ​​jest zainteresowana inwestowaniem w kryptowaluty, które służą jako pieniądze ogólnego przeznaczenia, które budują infrastrukturę finansową następnej generacji. Autonomiczni partnerzy inwestują również w kryptowaluty o dużej kapitalizacji, takie jak Bitcoin i Ethereum.

Cohen Private Ventures inwestuje w private equity i inne długoterminowe inwestycje w imieniu Cohena, który prowadzi Point72 Asset Management. Przedstawiciel firmy odmówił komentarza.