Kalifornijska firma zakończyła prace nad zreorganizowaną zaporą hydroelektryczną w celu obsługi swojej nowej farmy górniczej

 

24.08.2018

 

Firma DPW Holdings przygotuje się teraz do wykorzystania tamy, która znajduje się w Valatie Falls w stanie Nowy Jork, jako źródła energii elektrycznej dla jeszcze nie wybudowanego obiektu wydobywczego pod koniec 2018 roku.

Ten ruch oznacza kontynuację rywalizacji o stale rosnącą populację górników w stanie Nowy Jork, gdzie Coinmint, inna firma z branży, zasygnalizowała rozpoczęcie działalności z poparciem samorządów na początku tego roku.

Farma DPW będzie w międzyczasie wykorzystywać własny sprzęt górniczy AntEater, który opracowała we współpracy z Samsungiem w styczniu. Uruchomi operację za pośrednictwem dedykowanej spółki zależnej Super Crypto Mining.

“Ten projekt stanowił wyjątkową okazję dla spółek zależnych DPW do współpracy i wprowadzania innowacji w celu stworzenia nowego modelu wydobycia kryptowalutowego, dla którego energia elektryczna jest zdecydowanie największym czynnikiem kosztów operacyjnych” – skomentował CEO Milton “Todd” Ault.

Cieszymy się, że ten nowy, innowacyjny obiekt będzie w pełni dostępny w czwartym kwartale 2018 r.

Wiadomości o DPW pojawią się dwa tygodnie po tym, jak azjatycki gigant Bitmain ogłosił utworzenie kompleksu w Teksasie, w który zainwestuje 500 milionów dolarów.