Prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, upoważnił wszystkie banki w kraju do wydobywania kryptowalut oraz używania niedawno uruchomionej krajowej kryptowaluty Petro. Przywódcy związkowi są oburzeni sugestią, nazywając Petro oszustwem, oskarżając Maduro o nadużywanie władzy i deklarują niezgodność z konstytucją

 

23.02.2018

 

Przywódcy Unii oburzeni, związki oburzone. Moduro zadowolony.

Po ogłoszeniu przez prezydenta, że ​​banki mogą “rozwijać kopalnie wydobywcze” i “nabywać Petro”, El Nacional stwierdził w czwartek, że “przywódcy unijni odrzucili użycie Petro w bankach”

Ana Yanez, koordynatorka Krajowego Związku Pracowników, powiedziała, że “w związku istnieje całkowita niezgodność w kwestii wykorzystania kryptowaluty w bankach”

Ana Yanez mówi:

Jest to nadużycie władzy i totalitaryzmu. Ponadto Petro to wirtualna waluta naruszająca Konstytucję. Jako pracownicy nie zgadzamy się, że ta kryptowaluta jest na nas nałożona przymusowo.

Koordynator Krajowej Federacji Pracowników Sektora Publicznego (Fntsp), powiedział w wiadomościach, że “Petro to oszustwo” i “zdecydowanie odrzucają wykorzystanie kryptowaluty w bankach”

Dodał, że “Petro jest wymysłem rządu do prania pieniędzy z narkotyków” i ostrzegł, że “jeśli zostaną zmuszeni do korzystania z Petro, wyjdą na ulice, aby zaprotestować”