Władze moskiewskie planują wykorzystać Ethereum jako część systemu przydzielania punktów handlowych podczas weekendowych targów dla rolników

 

29.08.2018

 

System będzie rejestrować wnioski złożone przez rolników, którzy konkurują o ograniczoną liczbę działek komercyjnych. Około 15 tys., miejsc handlowych jest do zdobycia, a sezon targowy trwa od 20 kwietnia do 25 listopada, rolnicy przybywają z Rosji, Armenii, Białorusi, Kazachstanu i Kirgistanu.

Chodzi o to, aby użyć Ethereum jako sposobu na stworzenie niezmiennego rejestru aplikacji, z aktualizacjami dla tych, którzy są albo zatwierdzeni, albo odnawiają dostęp.

“Blockchain to dodatkowa gwarancja, że ​​przychodzące aplikacje pozostają niezmienne, jak również umożliwiają audyt historii aplikacji”

Rząd Moskwy wyszczególnił w oświadczeniu:

“Cały zestaw danych jest widoczny publicznie, przejrzysty i dostępny do pobrania. W takim przypadku czas zgłoszenia można potwierdzić, a aplikacja nie może zostać usunięta ani zmieniona przez kogoś po jej przesłaniu”

Częścią problemu jest to, że wielu rolników jest niezadowolonych z obecnego systemu oceny wniosków. Andrey Belozerov, doradca ds. Strategii i innowacji w Moskwie, wyraził nadzieję, że nowy system pomoże złagodzić niektóre obawy, udostępniając te informacje w bardziej publicznie dostępny sposób.

“Uważamy, że rolnicy powinni mieć przejrzysty system, aby zobaczyć, dlaczego ich wniosek został odrzucony lub zatwierdzony”, powiedział w komunikacie prasowym. “Blockchain ma zapewnić, że proces jest w pełni przejrzysty i nikt nie może zmienić aplikacji. Mamy nadzieję, że Blockchain zapewni pełną przejrzystość dla wszystkich”