W ostatnich latach Bitcoin znajdował się na gigantycznej fali wznoszącej, przez którą wiele osób znacząco się wzbogaciło. Warto jednak pamiętać, że BTC to nie jedynie inwestycja, ale i środek płatności

 

 

 

Z każdym dniem możemy zrobić z Bitcoinem coraz więcej, co reprezentuje sytuacja w samej Japonii, gdzie BTC cieszy się statusem oficjalnej waluty. Nikkei Asian Review twierdzi nawet, że do nadchodzących wakacji rynek japońskich sprzedawców akceptujących płatności w Bitcoin zwiększy się do 260 tysięcy. Zalicza się do nich na przykład Bic Camera, czyli sklep w Japonii, który specjalizuje się w sprzedaży elektroniki użytkowej i aparatów fotograficznych. Wiele ze sklepów może pochwalić się bezcłową sprzedażą dla klientów zagranicznych, przebywających w Japonii na krótkoterminowej wizie. Według Bic Camera, możliwy jest aktualnie zakup wszystkiego z ich asortymentu w sklepach w Shinjuku i Yurakucho, dopóki ich wartość nie przekracza 100 tysięcy jenów.

 

A na tym możliwości się nie kończą

 

Kolejnym gigantem akceptującym Bitcoina jest Expedia, wspierana przez Coinbase. Na łamach tej strony możemy opłacić lot samolotem za pomocą BTC, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy jesteśmy właścicielami konta w Coinbase i mamy potwierdzony adres email. Nie jest to jednak koniec ograniczeń.

 

Swoje Bitcoiny możemy przeznaczyć również na produkty Della, jednego z największych producentów sprzętu komputerowego na świecie, który to również związał się współpracą z Coinbase. Dell tłumaczy swój wybór w oświadczeniu umieszczonym na ich stronie:

 

– Bitcoin jest nową metodą płatności, której celem jest zaoferowanie klientom jeszcze większej wygody. Płatności Bitcoin mogą zostać z łatwością wykonane z każdego miejsca na świecie, jednocześnie oferując znacznie niższe koszty transakcyjne.

 

Głodomory i entuzjaści teatru mogą zainteresować się ofertą London Theatre Direct, w którym to za pomocą Bitcoinów możemy uiścić płatność za bilety na seans oraz obiad. W informacji prasowej LTD wyjaśniło, dlaczego zdecydowało się na zaimplementowanie rozwiązań BitPay:

 

– Wykorzystując bramki płatności online stworzone przez BitPay, London Theatre Direct z dumą dokłada swoją cegiełkę do promocji Bitcoina, oferując fanom londyńskiego teatru więcej sposobów na płacenie za ich ulubioną rozrywkę.

08.05.2017