Japońska giełda kryptowalut BitTrade została kupiona za 50 milionów dolarów przez singapurskiego multimilionera i przedsiębiorcę

 

01.06.2018

 

Eric Cheng przejmie 100 procent udziałów w BitTrade Co., jednej z zaledwie 16 krajowych giełd kryptowalutowych, która otrzymała licencję od japońskiego organu nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA). Cheng nabywa także spółkę zależną BitTrade, FX Trade Financial Co., Ltd, jedną z wiodących platform transakcyjnych na rynku forex w Japonii.

Inwestycja sprawia, że ​​Cheng jest pierwszym zagranicznym inwestorem, który posiada 100 procent udziałów w platformie transakcyjnej FSA. Cheng powiedział:

“Branża kryptowalut rośnie w postępie geometrycznym – w tym kontekście kluczem do wychwytywania rosnącego popytu jest posiadanie dobrze uregulowanego i licencjonowanego sprzętu, a dzięki tej japońskiej platformie licencjonowanej przez FSA będę ściśle współpracować z regulatorami, aby skalować tę platformę na całym świecie”

Zespoły zarządzające platform będą podobno działać w “agresywnej skali” i rozszerzać usługi handlowe, wzmacniać środki bezpieczeństwa cybernetycznego i opracowywać bardziej przyjazne dla użytkowników międzynarodowe interfejsy.

Na początku tego tygodnia, Bitrade powiedział, że “nie ma polityki, która zmieniłaby podstawowe ramy biznesowe w ramach nowego właściciela” i że obecnie świadczone usługi będą kontynuowane.