Evolable Asia, największe japońskie biuro podróży online, tego lata udostępnia ponad 1400 hoteli i domów noclegowych za Bitcoiny

 

12.06.2017

 

Evolable Asia, największe japońskie biuro podróży online, wprowadza akceptację Bitcoin w ponad 1400 hotelach i innych obiektach zbiorowego zakwaterowania. Nie tak dawno do ponad 100 000 sklepów w Japonii wprowadzono opcję płatności Bitcoin. Twórcy idei wskazują, że celem projektu jest umożliwienie posiadaczom Bitcoina korzystanie z usług obiektów noclegowych oraz sklepów Airtrip Exchange.

 

Wymiana Bitcoina na usługi oraz walutę narodową Japonii stała się jednym z kluczowych założeń projektu. Rozszerzenie zakresu możliwości wykorzystania Bitcoina o usługi turystyczne rozwija gospodarkę, przyczyniając się jednocześnie do wzrostu zapotrzebowania wymiany z opcją płatności kryptowalutami. Otwarcie gospodarki na kryptowaluty w Japonii oznacza udostępnienie niemalże całkowicie wszystkich dóbr i usług społeczności bitcoinowej.

 

Zrealizowanie transakcji między użytkownikiem posiadającym BTC a OTA EA (Evolable Asia) jest możliwe dzięki Bitpoint – giełdzie bitcoinowej współpracującej z pośrednikiem usług turystycznych. EA współpracuje nie tylko z właścicielami obiektów zakwaterowania – świadcząc szeroki zakres usług wśród swych kontrahentów posiada także firmy transportowe czy gastronomiczne oraz wiele innych organizacji, których oferty uzupełniają serwis EA. Wdrożenie akceptacji płatności bitcoin w transporcie i sektorze kultury, podobnie jak i w innych sektorach gospodarki jest jedynie kwestią czasu.

 

Japonia staje się coraz bardziej dostępna dla członków bitcoinowej społeczności.