Największy europejski inwestor funduszy ETF wchodzi teraz do świata kryptowalut

 

06.07.2018

 

Prezes Denny Dijkstra z giełdy Flow Traders NV, z siedzibą w Amsterdamie, powiedział w czwartek, że jego firma rozszerza swoje produkty handlowe o notowania giełdowe (ETN) oparte na Bitcoinie i Ethereum.

XBT Provider, firma z siedzibą w Sztokholmie oferująca ETF oparte na BTC i ETH, potwierdził, że ​​Flow Traders NV radykalnie zwiększył swój handel papierami wartościowymi w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Największa europejska firma ETF otwiera się na kryptowaluty

Flow Traders, w przeciwieństwie do największych amerykańskich firm handlowych oferujących obecnie transakcje terminowe na kryptowaluty, jako pierwszy ujawnia, że ​​kupuje i sprzedaje noty krypto notowane na regulowanych giełdach papierów wartościowych.

W wywiadzie Dijkstra powiedziała:

“Ludzie nie doceniają kryptowalut, to coś dużego i niedługo zostanie uregulowane, uczestnicy rynku są o wiele bardziej profesjonalni niż ludzie myślą, inwestorzy instytucjonalni są zainteresowani – wiemy, że są, ponieważ otrzymujemy wnioski”

Podczas gdy holenderska firma idzie naprzód w dziedzinie kryptowalut, krajowi regulatorzy są nieufni wobec tego ruchu.

Nienke Torensma, rzeczniczka Holenderskiego Urzędu ds. Rynków Finansowych (AFM), powiedziała w oświadczeniu, że “Odradzamy działania w kryptowalutach zarówno konsumentom, jak i profesjonalnym posiadaczom licencji”

“Ze względu na swoją nowość i anonimowość, którą potencjalnie oferuje, jest ona bardzo podatna na nadużycia, ponieważ nie możemy jej uznać za klasę aktywów”