Wiodąca południowokoreańska firma telekomunikacyjna, KT Corporation, została wybrana do opracowania lokalnej kryptowaluty w południowo-koreańskim mieście Gimpo

 

15.02.2019

 

Kryptowaluta nazwana “K token” – zostanie podobno wprowadzona w kwietniu, po przeprowadzeniu projektu pilotażowego w przyszłym miesiącu, stwierdza raport. Miasto planuje wydać ponad 9,7 milionów dolarów wartości waluty rocznie, co obejmuje budżety na różne usługi społeczne i projekty rozwojowe.

Waluta oparta na Blockchainie będzie podobno dostępna tylko dla kupców z obszaru Gimpo. Jak informuje ZDNet, system zezwala na płatności, skanując kody QR, a sprzedawcy mogą żądać, aby fundusze zostały zamienione na fiskaty i przeniesione na ich konta bankowe bez ponoszenia opłat.

Według ZDNet, KT planuje rozszerzyć kryptowalutę na samorządy lokalne, które zgodziły się wypróbować ten system, w oparciu o wydajność monety w Gimpo.

Szef centrum Blockchain i starszy wiceprezes KT Yeong-il Seo, cytuje w artykule, że wprowadzenie lokalnej waluty “przyczyni się do ożywienia regionalnej gospodarki”

Dział IT południowokoreańskiego giganta technologicznego Samsung ogłosił, że opracował technologię przyspieszenia transakcji Blockchain za pośrednictwem swojej korporacyjnej platformy Blockchain.

Niedawno pojawiły się informacje, że południowokoreańskie miasto Busan – drugie co do wielkości miasto w kraju, podpisało Memorandum of Understanding z firmą Blockchain Hyundai Pay, aby pomóc w rozwoju infrastruktury fintech w tym regionie.

Źródło obrazu: 123rf.com