Duża japońska sieć sklepów detalicznych Marui podpisała umowę partnerską z firmą Bitcoin Bitflyer, która umożliwi jej akceptację płatności BTC w sklepach począwszy od 7 sierpnia. Dzięki temu Marui staje się pierwszą dużą marką towarową w Japonii, która akceptuje BTC

 

08.08.2017

 

Marui to renomowana i znana sieć sklepów w Japonii, w której znajdują się znane marki i znani projektanci mody, a także butiki.  Marui została założona w 1931 r.

 

Według Japońskiej Organizacji Turystycznej (JNTO), domy towarowe Marui należą do siedmiu największych atrakcji handlowych w kraju.

 

Tymczasem Culture Trip uważa Marui za sieć sklepów towarowych, która najlepiej zaspokaja potrzeby młodych i stylowych klientów w wieku 20-35 lat.

 

Uruchomienie testu w Shinjuku

 

Marui przetestuje użycie Bitcoina jako metody płatności w  Shinjuku Marui Annex w Tokio w dniach 7 sierpnia – 31 października 2017 r. Jest to największe centrum handlowe w mieście. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Marui może kontynuować adopcję Bitcoina, a ostatecznie wprowadzi tą metodę płatności we wszystkich swoich sklepach.

 

Pomimo chwilowego zatrzymania 1 sierpnia ze względu na SegWit, liczba japońskich kupców akceptujących Bitcoin szybko rośnie. Wzrost ten jest podtrzymywany, gdyż japoński rząd dał w tym roku zielone światło dla Bitcoina. Wśród sprzedawców akceptujących Bitcoin jest Bic Camera, która wprowadziła opcję płatności BTC do wszystkich sklepów w Japonii, a także w niektórych sklepach Sofmap i Kojima.

 

Japonia jest również uważana za jeden z najlepszych krajów do kupowania i wydawania Bitcoina ze względu na regulacje prawne i system podatkowy.