SIX Group, spółka dominująca głównej giełdy szwajcarskiej, ujawniła, że ​​jest “otwarta” na możliwość oferowania usług handlu kryptowalutowego na swojej cyfrowej platformie transakcyjnej

 

16.07.2018

 

Platforma, która wciąż jest w fazie rozwoju, ma zostać uruchomiona do połowy 2019 roku, rzecznik prasowy SIX Group powiedział w wywiadzie dla Swissinfo 15 lipca.

Swiss Infrastructure and Exchange (SIX) Group zarządzająca największym rynkiem giełdowym w kraju planuje uruchomić w pełni regulowaną platformę do obrotu aktywami cyfrowymi do połowy 2019 roku. Usługa ma oferować pełny zakres usług  w tym doradztwo w zakresie ICO.

Największa szwajcarska giełda jest otwarta na oferowanie kryptowalut na swojej platformie

W wywiadzie dla Swissinfo rzecznik Grupy SIX, Stephan Meier, stwierdził, że istnieje realna potrzeba ustanowienia przejrzystości i odpowiedzialności w kryptowalutowym świecie. Według Meiera przyniosłoby to korzyść zarówno przedsiębiorstwom, jak i inwestorom.

“Interesują się nią nie tylko tradycyjni dostawcy usług finansowych, ale także liczne firmy i inwestorzy, którzy chcą skorzystać z nowych cyfrowych możliwości pozyskania kapitału i handlu cyfrowymi aktywami”

Meier wyjaśnił, że SIX Group nie podjęła jeszcze decyzji o tym, jakie konkretne produkty będą oferowane.

Dodał, że firma technicznie będzie mogła dodawać różne cyfrowe zasoby do platformy, podkreślając, że każdy cyfrowy zasób zostanie poddany procesowi należytej staranności, zanim zostanie dodany.

Stephan Meier twierdzi również, że firma “chce zbudować pomost między tradycyjnymi usługami finansowymi a społecznościami cyfrowymi” Podkreślił, że SIX Group pracuje w “bliskich konsultacjach” z organami regulacyjnymi, aby dowiedzieć się w których obszarach może być konieczne uzupełnienie ram prawnych.

Na początku tego tygodnia Szwajcaria została uznana za drugi najkorzystniejszy kraj dla ICO pod względem pozyskanych środków, przewyższając jedynie USA.