Największy dom maklerski w Brazylii wejdzie do przestrzeni kryptograficznej, uruchamiając w najbliższym czasie kantor BTC i ETH

 

22.09.2018

 

Dyrektor generalny Grupo XP Guilherme Benchimol powiedział, że w najbliższych miesiącach firma uruchomi kantor o nazwie XDEX, zatrudniający około czterdziestu pracowników. Grupo XP to największa grupa finansowa w Brazylii, obejmująca spółki o różnych modelach biznesowych.

XP podobno wyznaczył cel, aby do roku 2020 dysponować 1 bilionem reali dolarów (245 miliardów dolarów amerykańskich). Ponadto XP uruchomi bank w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Benchimol powiedział, że “musi przyznać, że jest to temat, który wolałby, aby raczej nie istniał, ale tak jest”, dodając, że “czuliśmy się zobowiązani do rozpoczęcia biznesu na tym rynku”. Zauważył, że firma jest popychana do biznesu krypto dzięki popularności kryptowalut wśród inwestorów. 3 miliony Brazylijczyków “ma ekspozycję” na Bitcoina, w porównaniu do 600 000, którzy inwestują na giełdzie.

Początkowo Grupo XP ogłosiło swoje plany uruchomienia giełdy BTC Overbill (OTC) w kwietniu. Ruch był podobno pierwszym w przypadku XP, który po raz pierwszy zarejestrował spółkę o nazwie XP COIN INTERMEDIACAO w sierpniu 2017 r. W tym samym roku, po zastrzyku kapitałowym w wysokości 5 milionów reali (około 1,5 miliona USD), firma zmieniła nazwę na XDEX.