Kazuhiro Tokita, dyrektor oraz członek zarządu i prezes japońskiej giełdy kryptowalut DeCurret, zaprezentował nowy system płatności kryptowalutą podczas prezentacji biznesowej w Tokio 27 marca

 

01.04.2019

 

Nowy system umożliwiłby uzupełnienie kryptowaluty kartą płatniczą Suica wydaną przez East Japan Railway Company (JR East), największą japońską firmę kolejową. Raport wskazuje jednak, że nie ma konkretnych planów dotyczących czasu a JR East rozważa jedynie wdrożenie. Dane opublikowane przez firmę pokazują, że z końcem marca ubiegłego roku wydano prawie 70 milionów kart Suica.

Zgodnie z dedykowaną stroną internetową Suica to przedpłacona karta, która pozwala jej użytkownikom płacić zarówno za niektóre towary i usługi, jak i transport. Decurret został dopuszczony do działania przez Japońską Agencję Usług Finansowych (FSA) od 28 marca.

Handel na giełdzie rozpocznie się 16 kwietnia i obejmie Bitcoina, Bitcoin Cash, Litecoin i Ripple. Dodanie wsparcia Ethereum jest zaplanowane na czerwiec lub lipiec, a jen i Bitcoin będą wspierane jako pary.

W innych japońskich wiadomościach gigant handlu elektronicznego Rakuten wkrótce ogłosi własną wymianę kryptowalut, nazwaną Rakuten Wallet, po ogłoszeniu, że otrzymał zgodę FSA 25 marca.

Źródło obrazu: 123rf.com