Dwa największe rosyjskie banki testują portfele kryptowalut dla swoich prywatnych klientów

 

18.06.2018

 

Sberbank i Alfa Bank zaoferują swoim klientom akcje w specjalnym funduszu, który będzie udostępniał sześć najpopularniejszych kryptowalut.

Sberbank, główny bank państwowy i Alfa Bank, największy prywatny bank w kraju, planują wejść do handlu kryptowalutowego za pomocą funduszu inwestycyjnego AddCapital, Krajowego Depozytu Rozliczeniowego i Grupy IB.

Wiceprzewodnicząca Sberbanku powiedziała:

“Chcemy zaoferować naszym klientom całkowicie przejrzysty sposób inwestowania w cyfrowe zasoby przy pełnej zgodności z przepisami, które pozwolą im zainwestować w produkt, którym są zainteresowani w Rosji”

“Naszym celem jest przyspieszenie rozpoznawania aktywów cyfrowych jako legalnych aktywów finansowych tak szybko, jak to możliwe”, powiedział Anton Rachmanov, kierownik oddziału bankowości Alfa Bank.

Dodaje się, że AddCapital, fundusz inwestycyjny, który uczestniczył w niedawnej przedsprzedażach tokenów Telegram, odpowiada za rozwiązanie techniczne projektu. Dyrektor generalny Alexey Prokofyev powiedział, że w procesie inwestycyjnym będą kupować część tego funduszu.

W portfolio znajdzie się sześć najpopularniejszych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Kryptowaluty te będą poddawane rewizji cztery razy w roku, a ich proporcje będą równoważone przez algorytm handlu.

“Akcje są płynne, a klient może wysłać gotówkę w każdej chwili” – powiedział Prokofyev.

Krajowy depozyt rozliczeniowy, który jest częścią Moskiewskiej Grupy Giełdowej, będzie działał jako depozytariusz.