Największy bank inwestycyjny Ameryki Łacińskiej, Banco BTG Pactual SA, wydaje swój własny token zabezpieczający

 

22.02.2019

 

Token nazwany “ReitBZ” który będzie wspierany przez aktywa nieruchomościowe w Brazylii – prawdopodobnie umożliwi bankowi dostarczanie swojej działalności na rynku nieruchomości zagranicznym inwestorom po niższych kosztach niż przy użyciu tradycyjnych środków. ReitBZ będzie miał charakter ciągły, z początkowym okresem oferowania wynoszącym około 90 dni, podczas gdy wpływy zostaną ponownie zainwestowane w portfel w trudnej sytuacji.

Andre Portilho, partner BTG odpowiedzialny za projekt, podobno powiedział, że bank rozpoczął eksplorację technologii kryptowalutowej kilka lat temu i powiedział, że “uważaliśmy, że Bitcoin i inne waluty okazały się zbyt niestabilne, ale widzieliśmy okazję z tym tokenem, aby spróbować czegoś nowego. Bank podobno spodziewa się zebrać 15 milionów dolarów poprzez ICO.

Inwestorzy będą prawdopodobnie mogli kupić ReitBZ za pośrednictwem specjalnej platformy za pomocą statyka Gemini Dollar (GUSD) lub Ethereum (ETH). Bank podobno określił, że inwestorzy otrzymają okresowe dywidendy z windykacji zagrożonych aktywów, które będą obsługiwane przez spółkę zależną BTG o nazwie Enforce. Inwestycje nie będą zabezpieczane.

We wrześniu 2018 r. Największy dom maklerski w Brazylii, Grupo XP, ogłosił, że zamierza wejść do przestrzeni kryptowalutowej, uruchamiając wymianę na Bitcoin i Ethereum o nazwie XDEX. Dyrektor generalny Grupo XP, Guilherme Benchimol, podobno powiedział, że firma została popchnięta do krypto-biznesu dzięki popularności kryptowalut wśród inwestorów. Trzy miliony Brazylijczyków mają ekspozycję na Bitcoina, w porównaniu do tylko 600 tys., które inwestują na giełdzie.

Japoński gigant bankowości Mizuho Financial Group ujawnił, że uruchomi własnego stablecoina dla płatności i przekazów pieniężnych od 1 marca. Moneta będzie podobno zarządzana przez dedykowaną aplikację mobilną, nazwaną J-Coin Pay, przy użyciu kodów QR przy kasie do kompletnej płatności detalicznej, a także ustalone w cenie 1 jena (~ 0,01 USD) za jednostkę.

Źródło obrazu: 123rf.com