Największy dostawca energii KEPCO mówi, że wykorzysta Blockchaina i inne innowacyjne rozwiązania energetyczne, aby rozwinąć swoją mikro-sieć następnej generacji (MG)

 

19.11.2018

 

KEPCO jest korporacją o wartości 15,9 miliarda dolarów, w której udział ma rząd Korei Południowej i kontrolowany przez państwo bank, który ma  monopol na wytwarzanie i dystrybucję energii w kraju.

Nowe “Open MG” KEPCO będzie podobno wykorzystywać Blockchaina i inne technologie w celu poprawy infrastruktury energetycznej, szczególnie w przypadku lokalnej gospodarki wodorowej. W tym celu skoncentruje się na decentralizacji, dekarbonizacji i cyfryzacji, opisanych w komunikacie prasowym jako trzy kluczowe trendy napędzające przyszłość branży energetycznej.

Jak podaje komunikat prasowy, wcześniejsi producenci maszyn musieli stawić czoła przeszkodom w zapewnieniu stabilnej mocy, ponieważ składały się głównie z małych ogniw słonecznych wykorzystywanych do generowania energii słonecznej, turbin wiatrowych (WT) i systemów magazynowania energii (ESS).

Open MG firmy KEPCO wykorzysta dodatkowe ogniwo paliwowe jako źródło energii, aby zwiększyć niezależność energetyczną i wydajność. Wykorzystując międzynarodową standardową technologię, oczekuje się, że MG będzie bardziej interoperacyjny.

Zgodnie z informacją prasową, KEPCO zamierza rozwinąć Open MG w pełnej skali i stworzyć pierwszą mega-watę (MW) w skali mikro w Korei.

KEPCO nawiązało współpracę z japońskim Mitsubishi UFJ Bank, firmą zarządzającą usługami IT Nihon Unisys i Uniwersytetem Tokijskim w sprawie wspólnego projektu badawczego dotyczącego możliwego wykorzystania Blockchain do rozproszonego zaopatrzenia w energię elektryczną.

Na początku listopada rząd Korei Południowej zadeklarował potrojenie swojego budżetu (do 35 milionów dolarów) na rozwój krajowego przemysłu Blockchain i technologii DLT w 2019 roku.

Źródło obrazu: 123rf.com