AlphaBay, jeden z największych naśladowców Silkroad, czyli upadłego rynku narkotykowego, rozpoczął przyjmowanie płatności i depozytów w ETH

 

 

 

– Z wielkim zadowoleniem zapowiadamy, że transakcje Ethereum stały się właśnie możliwe na Alphabay! Od teraz możesz kupować swoje narkotyki i leki poprzez Ethereum. Minimalną kwotą depozytu i wypłaty jest 0.1 ETH. Dodatkowo, zaprojektowaliśmy „mikser”, dzięki któremu możliwe będzie mieszanie swojego ETH tak, aby utrudnić pochodzenie swoich kryptowalut. Proces ten odbywa się automatycznie, więc poprzez samo wpłacenie i wypłacenie środków dbamy o to, aby zostały one wymieszane.

 

Społeczność zgromadzona wokół Ethereum nie była specjalnie zadowolona z powodu tych wieści, ale nikt nie pytał się ich o zdanie, tak jak nikt nie pytał Apple, czy nie mieliby nic przeciwko, gdyby z ich produktów korzystali mordercy i sprzedawcy narkotyków. Liczyło się tylko to, że za pomocą ETH transakcje będą odbywały się w ciągu kilku minut.

 

Don’t hate the players, hate the game

 

Ethereum należy do sieci przejrzystych i niezbyt skoncentrowanych na hasłach pokroju „nienaruszalność za wszelką cenę”, co może być akurat korzystne dla rynków tego typu. Miesiąc temu dumano nad tym, co stałoby się, gdyby włodarze Ethereum zwyczajnie „ocenzurowali” transakcje AlphaBay. Sprawę szybko wyjaśnił przedstawiciel serwisu:

 

– Jeżeli tylko dowiemy się o próbach odwrócenia lub sfałszowania transakcji AlphaBay, natychmiast porzucimy wsparcie dla ETH.

 

Ethereum nie może, rzecz jasna, ot tak sobie cofnąć jakąś transakcję. Musiałoby to być efektem gorącej debaty, która zapewne postawiłaby całą społeczność w stan wojny domowej i poskutkowałaby licznymi głosowaniami, a nawet rozpadem waluty. Nawet jeśli 80% społeczności ETH byłoby zdania, że transakcje tego typu powinny być cofane, wątpliwym jest, że więcej niż 5% z nich nakazywałoby „pociągnąć za spust”, zmuszając Ethereum do przechodzenia kilkumiesięcznego piekła z tym związanego.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.

04.05.2017