Druga co do wielkości na świecie giełda Nasdaq oraz firma inwestycyjna VanEck z USA ogłosiły partnerstwo w celu wspólnego uruchomienia zestawu przejrzystych, regulowanych i nadzorowanych produktów cyfrowych

 

29.11.2018

 

Gurbacs zaznaczył w swoim tweecie, że nowe produkty wykorzystają system nadzoru rynkowego SMARTS firmy Nasdaq, wraz z wskaźnikami wyceny cyfrowych aktywów MVIS firmy VanEck.

SMARTS to narzędzie do wielopoziomowego, wieloużytkowego i wielopunktowego monitoringu, które łączy dane historyczne  z wzorcami wykrywania w celu wykrycia nielegalnych działań rynkowych, takich jak pranie pieniędzy.

Jak informowaliśmy, VanEck oczekuje obecnie na ostateczną decyzję organów regulacyjnych ds. Papierów wartościowych w sprawie wspólnego wniosku dotyczącego fizycznie wspieranego funduszu wymiany walut Bitcoin (ETF) wraz z oprogramowaniem Blockchain i usługą finansową SolidX.

Po odrzuceniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w marcu 2017 r., wniosek został ponownie złożony do notowań na giełdzie BZX w CBOE w czerwcu tego roku. Jego los wciąż jest niejasny, odkąd SEC odroczyła decyzję w sierpniu.

Podczas gdy kontrakty terminowe typu Bitcoin rozliczane w gotówce pojawiły się na rynku już w grudniu 2017 r., pierwsze fizycznie dostarczone kontrakty terminowe na Bitcoiny mają zostać uruchomione w styczniu 2019 r. Na Bakkt, platformie aktywów cyfrowych stworzonej przez operatora New York Stock Exchange (NYSE), firmę Intercontinental. Wymiana (ICE).

Źródło obrazu: 123rf.com