Metal (MTL) – nowość na dzisiejszej giełdzie wieczornej

 

26.05.2017

 

Praktycznie każdego dnia na rynku pojawiają się nowe rozwiązania i projekty. Nie jest zatem zaskoczeniem dla internauty pojawienie się na giełdzie nowego tokena, lub wiadomość o tym, że takowy ma być dostępny określonego dnia o takiej czy innej godzinie. Tak jest i tym razem – dziś, 26 maja – o godzinie 8 GMT do gry w cyfrowym świecie wchodzi Metal, token inny niż wszystkie.

 

Dezintegracja procesu myślowego następuje w momencie przypomnienia sobie o istnieniu dwóch podobnych produktów na giełdzie. Pierwszy to METALCoin, czyli po prostu Metal, wypuszczony w styczniu 2015, nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Notowanie ma obraz niezwykle dynamiczny, obecnie z kapitalizacją na poziomie zerowym.

 

Drugi to Metal Music Coin – specyficzna waluta, prezentująca rozwiązanie określonej grupy społeczności.  Token służy do realizowania transakcji na zdefiniowanej przez parametry techniczne platformie.

 

MTLMC3  z teoretycznego punktu widzenia od pewnego czasu przeżywa swój trend wzrostowy w sposób niezwykle zrównoważony. Z niemal stałymi wahaniami obrazuje ideologię stopniowego utrwalania poziomu zainteresowania. Efektem zrównoważonego wzrostu jest dynamika kapitalizacji rynkowej, przedstawiająca sukcesywnie budowaną wartość spółki.

 

Metal (Metal Coin) z kolei od samego początku przedstawia sobą niezwykły brak równowagi. Brak wartości spółki na stałym poziomie nie jest tak dużym zdziwieniem jak sama dynamika kapitalizacji, skorelowana dodatnio ze stosunkiem tokena do bitcoina. W momencie, gdy stosunek waluty do BTC przestał odzwierciedlać rzeczywistą wartość spółki doszło do załamania, w wyniku którego wartość spółki spadła do zera. Taka sytuacja oznaczać może albo zamknięcie pewnej części etapu i okres oczekiwania na następny,, albo problemy finansowe w spółce.

PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

MTLMC3 to kryptograficzna waluta oparta na algorytmie szyfrowania, stworzona w celu wspierania undergroundowej sceny metalowej z 1 minutowym czasem blokady. To jedyny instrument, w którym przypada 666 monet na blok a czas stemplowania wynosi 1 dzień. POW zmniejsza się o połową co każde 5 lat, a łączna liczba monet wynosi 2,5 biliona.

 

Metal (MTL) to kryptograficzna jednostka oparta na protokole PoPP – Proof of Payments Processed. Zasada jej działania jest prosta – za każdą transakcję przeprowadzoną z użyciem MTL użytkownik otrzymuje nagrodę w postaci dodatkowych tokenów. Przewiduje się, że swoją hossę przeżywać będzie na giełdzie 66,5 miliona jednostek, a użytkownik przy każdym zakupie będzie otrzymywał nagrodę w wysokości do 5% MTL. Ponadto token będzie uprawniał posiadaczy do uzyskania dużych zniżek – po twórcach projektu można się spodziewać najróżniejszych pomysłów na nagrody.

 

Ideologia MTL skupia się wokół ekosystemu lojalności.  Metal w pewnym sensie działa jak program lojalnościowy – za każde wydane MTL uczestnik otrzymuje dodatkowe monety, których może użyć do następnej transakcji – taki cykl wydaje się nie mieć końca. Cyfrowy portfel opracowany specjalnie na potrzeby projektu to zarówno przejrzystość i jasne zestawienie czasu transakcji jak i bezpieczeństwa.

Dane użytkownika są szyfrowane, co uznawane jest za podstawę bezpieczeństwa. Pozostaje kwestia tego, gdzie tak właściwie te dane się znajdują. Jeśli spółka posiada dostęp do danych użytkownika, to nie jest to rozwiązanie w żądnym stopniu bezpieczne, jeśli dane dotyczące transakcji i jej szczegółów nie są wyłącznie w posiadaniu stron dokonujących wymiany sytuacja jest identyczna.

 

Pomysłodawcy i organizatorzy projektu wyjaśniają sposób działania tokena, podkreślając, że przyszłość płatności obejmuje technologię blockchain, która jest kluczowym składnikiem cyfrowego bitcoina. Jedno z założeń funkcjonowania MTL na rynku obejmuje kwestie zaufania, jako niezbędnego składnika pewności waluty. Użytkownik musi wierzyć, że cyfrowa waluta nie jest możliwa do podrobienia – gdyby bowiem była, nie miałaby szans na przetrwanie.

 

Blockchain oferuje atrakcyjną alternatywę dla kart płatniczych i kredytowych, wprowadzając płatności na miarę XXI wieku. Znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i może być wykorzystywany jako podstawa ochrony każdego zdecentralizowanego ekosystemu.

 

Już za kilka godzin MTL pojawi się na rynku.