Native Video Box (NVB), niezależna platforma dystrybucji wideo, która stosuje natywne podejście ekologiczne do reklamy opartej na uczeniu maszynowym, zakończyła swoją ICO. Podczas początkowej oferty tokenów, która wraz z przedsprzedażą trwała sześć miesięcy (od 1 listopada 2017 r., do 30 kwietnia 2018 r)

 

30.05.2018

 

Projektowi udało się zebrać łącznie 9,8 mln dolarów. Native Video Box (https://nvb.digital) to innowacyjna platforma Blockchain łącząca najnowsze technologie reklam wideo i oferująca użytkownikom zdecentralizowany system dystrybucji treści wideo. Projekt umieszcza licencjonowane klipy wideo na różnych stronach internetowych, generując w ten sposób ogromną liczbę wyświetleń. Widget NVB jest osadzony na portalu internetowym, a technologia sztucznej inteligencji wykorzystywana do analizy zawartości strony umożliwia wybranie najbardziej odpowiednich klipów wideo dla platformy. W rezultacie użytkownicy platformy postrzegają tę treść jako “natywną”, a nie reklamę, a co za tym idzie nie są irytujące.

Ważne jest również to, że dzięki Blockchainowi, NVB skraca łańcuch dostaw reklamowych od reklamodawcy do wydawcy, tym samym znacznie obniżając koszty wydawania i dystrybucji klipów. Dzięki temu rozwojowi platforma może przenieść do 75% dochodu z reklam producentów treści i dystrybutorów. Twórcy projektu oczekują, że takie uczciwe i przejrzyste podejście pomoże przyciągnąć najlepszych specjalistów rynku do ekosystemu.

“Przemysł kryptowalutowy poważnie zmienił oblicze współczesnego rynku fintech. Jedną z głównych zalet NVB jest opcja zapłaty za tokeny, co powoduje, że usługi platformy są tańsze od usług konkurentów spoza sieci Blockchain. Dostępność i przejrzystość – to dwa słowa, które chciałbym scharakteryzować jako ideę projektu NVB. I właśnie dlatego ludzie mają do niego zaufanie “- powiedział doradca NVB, Yaacov Bitton, dyrektor generalny i współzałożyciel systemu płatności online Advanced Cash Universal.

W ciągu ostatnich 10 lat rynek treści wideo online wzrósł 42-krotnie, a jego kapitalizacja przekracza obecnie 13 miliardów dolarów. Stanowi to ogromny krok naprzód dla branży, dlatego eksperci w dziedzinie kryptowalut nie są zaskoczeni widząc potencjał projektu NVB należycie wyceniony w ICO.

Andrew Playford, doradca NVB i starszy wiceprezes ds. Operacyjnych w Sonic Foundry Inc., powiedział na zakończenie ICO firmy: “Niezwykle pozytywne trendy widoczne są dzisiaj na rynku wideo dla klientów, co jest oczywiste dla korzyści NVB. Cieszę się z rozwoju projektu. Powinien stać się absolutnie nowym i kluczowym źródłem dochodu dla dużej liczby blogerów i wydawców z całego świata”

Potencjał projektu został również zacytowany przez innego doradcę NVB – Gabriela Zanko, założyciela MobileYourLife, przedsiębiorcy fintech i rekina biznesu: “Początkowo mogłoby się wydawać, że Native Video Box będzie ciężko tłumaczyć masowej publiczności, dlaczego potrzebuje wideo rynek reklamy. Jednak 9,8 miliona dolarów zebranych w ICO pokazuje, że zespół projektowy odniósł sukces. Myślę, że będą kontynuować swoją drogę do sukcesu. Wierzę w projekt, ponieważ ma wszystkie elementy potrzebne do rozwoju: rozwijający się rynek reklamy wideo, doświadczenie zespołu, bardzo elastyczny pomysł rozwoju, a także, co najważniejsze, pieniądze zebrane z ICO”

W trakcie ICO platforma od razu osiągnęła porozumienia partnerskie z kilkoma obiecującymi projektami. Jednym z nich jest Efir.io, rynek dla reklamodawców i vlogerów. NVB będzie jednym z produktów oferowanych uczestnikom platformy – blogerom, reklamodawcom, agencjom itd. Kolejnym projektem jest AdHive, rewolucyjny system integracji reklam w popularnych blogach wideo. Native Video Box będzie jedną z platform używanych przez klientów AdHive do wyświetlania reklam. Wreszcie, trzecie partnerstwo zostało zawarte z projektem Transcodium – usługą Blockchain zapewniającą moc obliczeniową dla praktycznie dowolnych obliczeń. Jako projekt pracujący z treściami wideo, NVB użyje Transcodium jako jednej z farm recyrkulacji i renderowania wideo.

Native Video Box planuje również wkrótce zintegrować się z innym ważnym projektem Blockchain – SocialMedia.Market, pierwszym zdecentralizowanym ekosystemem służącym do planowania, tworzenia, uruchamiania i analizy kampanii reklamowych osób mających wpływ na internet.

NVB rozpoczęło dystrybucję tokenów dla swoich klientów w dniu 1 maja. W ciągu najbliższych trzech miesięcy platforma planuje rozpocząć wyświetlanie reklam wideo w zamian za swoje “tokeny” na wielu najlepszych platformach, uruchamiając interfejsy i łącząc nowe sieci dystrybucji na całym świecie z projektem.