12.04.2018

Nie ma wątpliwości, że aby zarabiać na stronie internetowej, menedżerowie (lub “wydawcy” w języku NVB) muszą przyciągać pieniądze z reklam, a często najlepiej można to osiągnąć, udostępniając odpowiednie, urzekające treści wideo. Oznacza to jednak, że menadżerowie stron internetowych muszą radzić sobie z warstwami brokerów i innych pośredników, aby połączyć się z vloggerami i cyfrowymi studiami wideo. Oszacowano, że ponad 7 miliardów dolarów dochodów zostało utracone w wyniku oszustw w zeszłym roku. Native Video Box (NVB) opracował rozwiązanie Blockchain, które ich zdaniem zminimalizuje przepełniony łańcuch dostaw i ograniczy oszustwa. Niedawno przeprowadziliśmy wywiad z założycielem i dyrektorem generalnym NVB, Alexandrem Shishowem oraz Nikki Stewart, dyrektorem marketingu NVB, aby dowiedzieć się więcej o ich platformie.

Czy możesz nam opowiedzieć trochę o tym, czym jest Native Video Box?

AS: NVB to w zasadzie zdecentralizowana platforma dystrybucji wideo. Jest on oparty na technologii blockchain i wykorzystuje dogłębne uczenie maszynowe, za pośrednictwem prostego widgetu, w celu dostarczania odpowiednich licencjonowanych treści wideo na strony internetowe. Wraz z widżetem, NVB zapewnia monetyzację wyświetleń tych filmów, z pomocą reklam wideo umieszczonych w klipach.

Jak dokładnie działa platforma?

AS: Po zarejestrowaniu się w NVB właściciele witryn  lub wydawcy mogą po prostu zainstalować nasz widget na swojej stronie. (Mamy proces aplikacyjny, który pozwala upewnić się, że wszyscy wydawcy spełniają nasze kryteria) Nasze algorytmy AI analizują treść tekstową strony, aby określić główne tematy i podtematy. Platforma NVB automatycznie wybiera klipy z własnego magazynu treści wideo i rozprowadza spersonalizowane, oryginalne wideo na stronę, które jest postrzegane przez użytkowników jako natywna treść, a nie reklama. Zasadniczo nasza sztuczna inteligencja jest usługą dla rekomendacji sytuacyjnych treści wideo. Na przykład, jeśli dana osoba robi filmik o tym, jak upiec ciasto, o podróży lub o renowacji domu, to dzięki naszej platformie jego zawartość automatycznie pojawi się na stronach internetowych związanych z tematem.

Reklamodawcy mogą następnie zapłacić za wyświetlenie użytkownikom inwrogowanych zasobów reklamowych przed rolą. Umożliwiamy reklamodawcom licytowanie automatów wideo w kilku ekosystemach. Najbardziej znanym i używanym przez duże platformy takie jak Google, jest Real Time Bidding (RTB), czyli rodzaj systemu aukcyjnego, który marketerzy stosują od jakiegoś czasu, aby licytować idealną zawartość i umieszczać ją dla odbiorców.

Jakie są największe atrybuty firmy?

AS: Być może naszym najważniejszym atrybutem jest nasza zdolność do wynagradzania faktycznych ludzi, którzy tworzą i rozpowszechniają cenne treści. Reklama wideo to przemysł warty 13,6 miliarda dolarów rocznie, ale ludzie tworzący tę wartość często nie dostrzegają nagród. Zamiast tracić płatności reklamowe na oszustwo lub wypłacić je pośrednikom, nasza platforma umożliwi nam udostępnienie do 75% przychodów producentom wideo i właścicielom witryn. To z kolei oznacza, że ​​będziemy przyciągać do naszej sieci ogromny wzrost organiczny, który, jak się spodziewamy, przyciągnie najlepsze platformy i licencjonowane treści wideo, dzięki czemu platforma będzie bardzo atrakcyjna dla reklamodawców.

NS: Zdecydowanie pochwaliłbym nasz zespół programistów i doradców wśród naszych najlepszych atrybutów. Alexander pochodzi z otoczenia reklam i ma ponad 10 lat doświadczenia w uczeniu maszynowym. On zna tę branżę od środka i z zewnątrz. Nasz cały wiodący zespół ds. Rozwoju technicznego i produktu ma szerokie doświadczenie i wiedzę w zakresie RTB i Ad Tech, a niektórzy z naszych zespołów są pionierami w technologii Blockchain. Rozumieją, czego potrzebuje przemysł i posiadają umiejętności potrzebne do opracowania przełomowej platformy. Nasza rada doradcza jest także kimś, kto zna świat kryptowalut i programy systemowe reklam, w tym Andrew Playford, Yaacov Bitton, Mike Raitsyn i Alexander Miheev. Jesteśmy dobrze wspierani przez ekspertów z branży fintech i ICO oraz ogólnego rozwoju biznesu.

W jaki sposób technologia Blockchain poprawia międzynarodowy ekosystem reklam wideo?

AS: Blockchain sprawia, że ​​cały ekosystem reklamy internetowej jest szybszy, bardziej przejrzysty, bezpieczniejszy i bardziej opłacalny. Na przykład nasza platforma eliminuje problemy środowiska wielowalutowego, ponieważ wszystkie transakcje są rozliczane za pomocą naszych tokenów NVB, które zmniejszają koszty nawet o 30%. W rzeczywistości, przy Blockchain wszystkie koszty rozliczeń szybko maleją, ponieważ nie ma dodatkowych kosztów hostingu lub papierkowej roboty. Badamy również pomysł stworzenia zdecentralizowanego systemu przechowywania treści, aby webmasterzy mogli zarabiać nie tylko na wyświetlaniu reklam wideo, ale także na rozproszonym magazynie.

NS: Ta technologia odróżnia naszą platformę od innych platform dystrybucji cyfrowej wideo. Na przykład strona podobna do YouTube ma podobnie zrobione opcje reklamowe, ale ma nieprzejrzysty system nagród dla producentów treści. Dzięki technologii Blockchain, NVB nie jest fizycznie w stanie jednostronnie zmienić warunków dystrybucji bonusów za liczbę wyświetleń. Nasz system stosuje inteligentne kontrakty, więc wszystkie transakcje naszych reklamodawców, witryn i właścicieli treści są całkowicie bezpieczne. Zasadniczo struktura jest otwarta i przejrzysta, a każdy, kto chce, może spojrzeć i zobaczyć, co zawierają inteligentne kontrakty i jak są one rejestrowane – chociaż żadne dane osobowe nie są dostępne ani nie są gromadzone ani przechowywane bez wyraźnej zgody.

Jako firma, jakie cele zamierzasz osiągnąć?

NS: NVB ma dość szczegółowy zestaw celów i plan rozwoju. Naszym największym celem jest skalowanie projektu. Mamy już około 1000 stron, które wygenerują 120 milionów wyświetleń reklam. Te powinny być połączone z platformą do końca maja. W przyszłym roku chcemy mieć co najmniej 12 000 witryn generujących miliard wyświetleń reklam. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby rozwinąć naszą sieć wydawców i przyciągnąć producentów treści na platformę.

AS: Chcemy również zintegrować platformę z głównymi globalnymi graczami w ekosystemie RTB, co jest kluczem do rozwoju NVB, ponieważ zmniejsza zapotrzebowanie na pośredników i zwiększa zapotrzebowanie na producentów i wydawców treści wideo. Jak wspomniałem wcześniej, planujemy stworzyć zdecentralizowaną, rozproszoną sieć pamięci wideo, która będzie obejmować zastrzeżony system przechowywania i dostarczania wideo. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie łatwej w obsłudze, wygodnej platformy, która zapewnia wartość wszystkim stronom w sieci, dlatego wiele z naszych krótkoterminowych celów obejmuje udoskonalanie i ulepszanie platformy i interfejsów użytkownika.