Guru z Wall Street, Nick Colas, były naczelny analityk rynku firmy brokerskiej Convergex, ponownie analizuje ruchy cen Bitcoina, uruchamiając newsletter zwany DataTrek Research

 

 

 

04.10.2017

Colas jest pierwszym analitykiem z Wall Street, który przewidział, że jedno z jego pierwszych ATH wzrośnie do 1000 USD, śledzi handel marihuaną i analizuje gospodarkę, bazując na cenie cheeseburgera z boczkiem.

Według Colasa, jego biuletyn dostarczy tego samego innowacyjnego myślenia, z którego słynął Morning Market Briefing i zostanie napisany wraz z jego współpracownikiem, Jessicą Rabe.

Oczywiście będzie wiele dyskusji na temat rynków kapitałowych. Będziemy też bardzo mocno dotykać rewolucji danych i zakłóceń w innowacji.

Zdaniem Colasa biuletyn będzie skupiał się na makroekonomicznych tendencjach na giełdach, a nie na poszczególnych zasobach. Będą one szczególnie dotyczyć sposobów, w jaki nowe technologie, w tym Bitcoin, wpływają na rynki.

Wyjaśnił, że ich decyzja skupienia się na wpływie nowych technologii na rynki oparta jest na jego rozmowach z analitykami zarówno po stronie sprzedających, jak i po stronie kupujących.

Kiedy rozmawiam z inwestorami, z handlowcami i kupcami (analitykami), zawsze zdumiewa mnie, że nie ma większego nacisku na wszystkie innowacje i zakłócenia w technologii obejmującej wszystkie sektory. Jeszcze sporo pracy przed nami, aby zrozumieć, jak to szeroko zakrojone zakłócenie technologiczne pochodzące z Doliny Krzemowej naprawdę wpływa na całą gospodarkę, kapitalistyczny ekosystem. Nie wydaje mi się, aby ktoś kreślił te kropki w kreatywny sposób.