Blockchain i krypto-waluty – podejdźmy z ” otwartym umysłem”

 

 

28.10.2018

 

 

Nowy komisarz w Urzędzie Nadzoru, Commodity Futures Trading Commission (CFTC), powtórzył wezwanie do obsługi fintech – w tym blockchain i krypto-waluty – z “otwartym umysłem” w przemówieniu czwartek, 25 października.

Przemawiając na Międzynarodowej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Dealerów Swapowych (ISDA) w Tokio, Rostin Behnam, który ma teraz stanowisko przez rok, ujawnił, że spędził większość tego czasu koncentrując się na kwestiach związanych z destrukcyjnym fintechem.

“Jestem zaskoczony ilością czasu poświęcanego na analizowanie problemów związanych z bitcoinem, zasobami kryptograficznymi, rozproszoną technologią księgi rachunkowej (DLT), sztuczną inteligencją i programowaniem w chmurze” – powiedział do publiczności.

Behnam rozmawiał również z różnymi potencjalnymi przypadkami użycia DLT, takimi jak blockchain, wymieniając zakres “od rolnictwa do opieki zdrowotnej, finansów, sztuki, CryptoKitties do Dogecoin”.

Wezwania do uczciwego postępowania z destrukcyjną technologią również pochodzą od regulatorów innych przestrzeni. Przewodniczący amerykańskiego organu regulacyjnego ds. Telekomunikacji bronił potrzeby “równych szans” w odniesieniu do zjawisk takich jak blockchain.

Przezwyciężenie znaczenia takich zjawisk stanowi kolejny kluczowy aspekt dla Behnama, który dodał o swoim zaangażowaniu w sektory krypto, DLT i AI:

“Nie miałem na myśli jednego celu, po prostu chęci uniknięcia typowego regulatora na końcu zaawansowania technologicznego, pędzącego, by nadążyć za szybkimi innowacjami, które wychwytują rynkową efektywność, otwierają rynki na nowe produkty i uczestników, i często nagradzają te gotów podjąć ryzyko. ”

Zarówno CFTC, jak i inny amerykański organ nadzoru, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) coraz częściej stają się w centrum zainteresowania branży kryptowalut w tym roku.

Ten ostatni, po odrzuceniu w sierpniu pakietu bitcoinowych funduszy ETF, komunikuje się z potencjalnymi operatorami, którzy próbują rozwiązać obawy agencji związane z ich ofertami.