Ankieta wykazała, że spory odsetek Niemców słyszał o Bitcoin, podczas gdy 80% respondentów stwierdziło, że wiedzą, czym jest ta kryptowaluta i korzystało z niej w przeszłości

 

 

Badanie przeprowadzone przez BearPointStudy wskazało, że waluta cyfrowa jako forma płatności staje się coraz bardziej popularna w Niemczech. 72% respondentów przyznało, że słyszeli o kryptowalutach jako formie płatności, podczas gdy 80% stwierdziło, iż wiedzą, czym on jest albo korzystało z niego wcześniej. PayCoins i BitShares dobrze radzą sobie w tym kraju.

 
Inne formy płatności nadal lepsze

 
Oczywiście, mimo że Bitcoin jest coraz częściej wykorzystywany jako środek płatniczy, inne formy płatności dominują na rynku. Ankieta wskazała, że płatności mobilne, czyli 13% udziału w rynku, nadal wyprzedzają waluty cyfrowe i są o wiele częściej wykorzystywane w Niemczech. Podobnie przelewy internetowe (84%) oraz PayPal (77%). Pomimo tego, 5% udziału rynku przypadające na kryptowaluty może być uznawane za dobry wynik. Według BearPointStudy wierzy się, że popularność wakut cyfrowych niedługo wzrośnie. Takie odczucia mają respondenci: 43% z nich uważa, że Bitcoin potrzebuje dalszego rozwoju, podczas gdy 52% twierdzi, iż używałoby Bitcoin w przyszłości.

 
Niemcy rozwijają waluty cyfrowe

 
Od wielu lat Niemcy uznawane są za kraj, który nie boi się nieznanego i z pewnością tak jest w przypadku kryptowalut. W 2014 roku CNN podało, że Niemcy stały się pierwszym państwem na świecie, które uznało Bitcoin jako walutę. Od tego czasu takie miasta, jak Berlin i Monachium stały się centrami start-upów Bitcoin, co pomogło sfinansować badania na temat przestępstw finansowych w Austrii. Podjęto również współpracę z Kanadą nad płatnościami blockchain Ripple, zajmującymi około 20 sekund.

 
Z racji tego, że Niemcy kontynuują wykorzystywanie kryptowalut i związaną z nimi technologię blockchain, kraj ten może za niedługo stać się znany jako centrum rozwoju kryptowalut.

 

18.08.16