Niemieccy prelegenci argumentowali, że krajowa strategia Blockchain powinna zawierać odpowiednie ramy prawne dla handlu kryptowalutami i wydawania tokenów, które zachęcałyby do rozwoju krajowego sektora

 

12.03.2019

 

Propozycję tę przedstawił rzecznik prasowy partii finansowych Antje Tillmann i jej kolega Matthias Hauer podczas publicznego wystąpienia zainicjowanego przez komisję finansów Bundestagu 11 marca.

Wystąpienie poświęcone było wyłącznie możliwościom, jakie technologia Blockchain może zaoferować Niemcom jako centrum finansowe i biznesowe. Skupiono się na aktualnym i pożądanym stanie rozwoju Blockchaina w kraju i dotychczasowych inicjatywach rządu federalnego w tym sektorze.

W swoich uwagach Tillman i Hauer podkreślili, że Blockchain nadal znajduje się w początkowej fazie i ma szansę wywrzeć znaczący i konstruktywny wpływ jako podstawowa technologia dla krajowych strategii digitalizacji w wielu dziedzinach, a zatem należy ustanowić podstawy jego przyszłego wdrożenia.

Tillman i Hauer, pochwalając promocję niemieckich rządów federalnych w projektach pilotażowych Blockchain w takich aplikacjach, jak elektromobilność, handel energią elektryczną oraz w Federalnym Urzędzie ds. Migracji i Uchodźców, argumentowali, że należy zwiększyć wysiłki na rzecz zapewnienia, że ​​Niemcy mogą konkurować na całym świecie:

„Od pewnego czasu obserwuje się coraz większy odpływ obiecujących startupów do krajów europejskich i pozaeuropejskich. Rundy finansowania oparte na technologii blockchain (tak zwane początkowe oferty ICO) odbywają się niemal wyłącznie za granicą”

Prawodawca zaproponował, aby niemiecka rządowa strategia Blockchain, pozostała w czołówce innowacji i zapobiec dalszej imigrancji talentów, powinna obejmować odpowiednie ramy prawne, które ustanowiłyby jasne warunki dla kryptowaluty i handlu tokenami:

„Potencjał technologii Blockchain może być w pełni zrealizowany tylko wtedy, gdy istnieje pewność prawna i potencjalne ryzyko jest ograniczone. Celem musi być zachowanie całej wartości dodanej tej obiecującej technologii w Niemczech i przekształcenie naszego kraju w pioniera gospodarki Blockchain„

Na początku tego miesiąca, niemieckie ministerstwo finansów właśnie opublikowało artykuł na temat traktowania i regulowania papierów wartościowych opartych na Blockchainach, które zwolniły większość emisji z federalnych przepisów bezpieczeństwa, niemniej jednak podkreśliło ryzyko, jakie ICO mogą stwarzać dla inwestorów.

Źródło obrazu: 123rf.com