Niemiecki regulator finansowy chce międzynarodowych wysiłków zmierzających do uregulowania ICO, mimo że nie ma pewności, czy kiedykolwiek staną się czymś więcej niż “niszową kwestią”

 

30.10.2018

 

W wywiadzie dla publikacji, Felix Hufeld, przewodniczący Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (BaFin), powiedział, że niemieckie źródła regulacyjne pozostały niepwene na temat ICO jako instrumentu finansowego.

“Liczba ICO i ilość pieniędzy są coraz wyższe. Inwestorzy mają w większości ograniczone prawa “, powiedział, dodając:

“Mogę w ten sposób tylko polecić prywatnym inwestorom trzymać się z dala od takich rzeczy”

Regulatorzy na całym świecie zwiększyli kontrolę nad ICO w tym roku, ponieważ inwestorzy w wielu projektach od 2017 r., widzą, jak fundusze wyparowują.

W tym samym czasie władze w USA publicznie oświadczyły, że będą ściśle monitorować sektor w celu zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, jeżeli takie tokeny będą stanowić papiery wartościowe.

Niemcy tradycyjnie przyjęły globalne stanowisko w sprawie kryptowalut z perspektywą regulacyjną, a Hufeld wyjaśnił ten ruch:

“Do tej pory wciąż mówimy o kwestii niszowej”, powiedział, “to, czy ICO staną się standardową częścią gospodarki finansowej, okaże się dopiero”

Dodał, że międzynarodowe standardy są również pożądane w dłuższej perspektywie, a dyskusje na ten temat trwają na wielu międzynarodowych forach.

Źródło obrazu: 123rf.com