Niemiecki rząd konsultuje się z firmami i grupami branżowymi, które mogą stać się udziałowcami w rozwoju technologii Blockchain w kraju, informuje Reuters

 

19.02.2019

 

Niemieckie firmy i grupy zostały w tym tygodniu zaproszone do przedstawienia zaleceń. Reuters cytuje również nieokreślone źródła rządowe, twierdząc, że nadal nie jest jasne, czy te zalecenia przełożą się na regulację w najbliższej przyszłości, ale obecnie poszukiwane są konkretne wyniki.

Około 170 startupów w Berlinie jest zaangażowanych w technologię Blockchain lub Distributed Ledger (DLT), a startupy z branży “powiedziały, że bez ram prawnych istnieje wiele przeszkód na drodze”.

Giełda papierów wartościowych w Niemczech, Deutsche Börse, poinformowała, że “robi znaczące postępy” na swojej platformie pożyczek papierów wartościowych opartych na Blockchain. Platforma jest rozwijana we współpracy z luksemburską platformą zarządzania płynnością HQLAx.

W grudniu zeszłego roku ogłoszono także, że niemiecki operator kolejowy Deutsche Bahn AG, uznany za największy w Europie, nawiązał współpracę z platformą Blockchain Unibright w celu zbadania możliwości tokenizacji jego ekosystemu.

Źródło obrazu: 123rf.com