Firmy kryptowalutowe i Blockchain z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) mogą teraz prowadzić działalność za pośrednictwem w pełni licencjonowanego niemieckiego banku solarisBank

 

29.06.2018

 

Dzięki swojej “fabryce Blockchain”, SolarisBank oferuje swoim klientom tak zwane “konto firmowe Blockchain”, które można otworzyć tylko w walutach fiducjarnych. Rachunki te są przeznaczone na potrzeby spółek typu Blockchain, które nadal nie są zaspokajane przez większość niemieckich banków.

Ponadto, za pomocą “automatycznego rachunku powierniczego”, platforma bankowa zapewnia usługę ułatwiającą kupno i sprzedaż walut gotówkowych za pośrednictwem giełdy kryptowalut.

Philipp Blankenagel, szef działu komunikacji w SolarisBank, wyjaśnił:

“Uważamy, że jest to szansa na współpracę z innowacyjnymi firmami przyszłości branży finansowej. Wierzymy w przyszłość technologii Blockchain i przyszłość firm, które korzystają z tej technologii, a jednocześnie jako licencjonowana firma bankowa, przykładamy dużą wagę do prawnej i regulacyjnej dopuszczalności i analizujemy możliwe partnerstwa”

W Europie jest wciąż niewiele instytucji finansowych, w których firmy kryptowalutowe mogą otworzyć konto firmowe dla codziennych transakcji.

Jednak na początku czerwca szwajcarski bank hipoteczny Lenzburg ogłosił, że akceptuje firmy kryptowalutowe jako klientów, ale usługa jest skierowana przede wszystkim do firm z siedzibą w Szwajcarii.