Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel krypto-handlowego banku Galaxy Digital, powiedział, że nie spodziewa się, że cena Bitcoina spadnie

 

 

19.12.2018

 

Novogratz wyraził opinię, że pomimo niedawnego spadku cen na rynku, cena Bitcoina nie spadnie. Novogratz przewidywał, że cena BTC utrzyma się w w granicach 3 – 6 tys., dolarów.

“Wchodzimy w erę makro, krypto jest mniej ekscytujące niż makro. Makro dość nudne od wielu lat, a krypto naprawdę ekscytujące”

Inwestor stwierdził także, że jest dość pewny, że Bitcoin będzie cyfrowym magazynem bogactwa, a także zdecentralizowanym światowym systemem informatycznym w sieci 3.0. Zdaniem Novogratza, w niedalekiej przyszłości będzie wiele tokenizowanych obiektów, takich jak ograniczone partnerstwa, fundusze, sztuka i wszelkiego rodzaju rzeczy.

Wcześniej w grudniu Novogratz porównał wydajność rynku kryptowalut do “kliniki”. Scharakteryzował błyskawiczny wzrost Bitcoina pod koniec 2017 r. – który osiągnął najwyższy poziom 20 tys., dolarów za jednostkę. Nazwał ten okres “spekulacyjną manią”, dodając że publiczność jest teraz bardziej trzeźwa. W tym czasie menadżer funduszu hedgingowego powiedział, że rynek charakteryzuje się pesymizmem i strachem, a ludzie oczekują, że wiodąca kryptowaluta dojdzie do zera.

Novogratz przewidywał, że instytucje finansowe przejdą od inwestowania w fundusze kryptowalutowe w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło obrazu: 123rf.com