Najpopularniejszy client Ethereum uaktualnił swój kod, podając datę wdrożenia Byzantium na ten miesiąc

 

 

 

05.10.2017

Kod Go Ethereum (Geth) oficjalnie podaje datę hark forka na blok o numerze 4.370.000, datę ustaloną już wcześniej przez programistów podczas dyskusji prowadzonej w dniu 22 września. Dzięki nowemu wydaniu Geth, sieć zbliża się do wdrożenia pierwszej z dwóch części aktualizacji Metropolis.

Geth, który jest prowadzony przez programistów zatrudnionych przez Ethereum Foundation (szwajcarska organizacja non-profit, która zarządza rozwojem Ethereum w szerszym gronie), odpowiada za około 69 procent wszystkich węzłów Ethereum, zgodnie z danymi z portalu Ethernodes.org.

Jeśli czas bloku będzie się utrzymywał do tego czasu na tym samym poziomie spowoduje to, że 17 października zostanie wdrożony hard fork.

Każdy, kto prowadzi węzeł Ethereum z Geth, proszony jest o zaktualizowanie swojego oprogramowania, aby “zapewnić płynne przejście”.

W artykule na Reddit, towarzyszącym publikacji, deweloper Peter Szilágyi doradził użytkownikom węzłów zaktualizowanie ich oprogramowania przynajmniej tydzień przed wprowadzeniem aktualizacji. Inne oprogramowania, np. Mist, otrzymają aktualizacje w nadchodzących dniach.

Daj sobie dużo czasu na przejście do serii 1.7.x (1.7.1 dla Byzantium) przed hard forkiem, aby uniknąć niespodzianek, ponieważ seria zawiera ważne optymalizacje baz danych

Jak wcześniej opisywano, nadchodzący hard fork, który jest pierwszą częścią większego uaktualnienia planowanego na platformie, będzie wyposażony w wiele ulepszeń, w tym zwiększoną szybkość i zwiększone bezpieczeństwo. Pewne zmiany mogą również utorować drogę do zwiększenia prywatności w sieci Blockchain.