Na początku września platforma Coinroom zaprezentowała nową odsłonę swojej giełdy. Zmiany objęły zarówno wizualną, jak i funkcjonalną część strony. Wgląd do zleceń mają teraz wszyscy – zalogowani oraz niezalogowani, dzięki czemu możemy oglądać kurs na żywo

 

 

 

11.09.2017

Aby zasilić konto użytkownika na platformie Coinroom można skorzystać z paru metod wpłaty – ekspresowego transferu za pomocą Tpay, przelewu bankowego, transferu poprzez Pocztę Polską oraz wpłaty w Żabce lub Freshmarket. Depozyt można składać w formie pieniędzy tradycyjnych (PLN, USD, EUR, itd.) oraz walut cyfrowych (BTC, ETH, XMR, itd.). W tym celu należy wejść w panelu użytkownika w zakładkę „Wpłaty”, a następnie wybrac interesującą nas walutę. Pojawi się formularz do uzupełnienia kwot jakie chcemy kupić, lub za jaką chcemy nabyć jednostki. Po dodaniu funduszy jesteśmy już gotowi do rozpoczęcia gry na giełdzie.

Po otwarciu giełdy oczom odwiedzającego ukazuje się pole „Giełdy”, gdzie znajdują się wszystkie informacje, dotyczące oferowanych na platformie walut – tradycyjnych oraz cyfrowych. Za pomocą czarnych zakładek możemy wybierać interesujące nas pary walutowe. Przy każdej walucie znajdują
się informacje na temat jej obecnego kursu, dziennego wolumenu oraz procentowej zmiany kursu z ostatnich 24h.

Oferowane waluty można filtrować na podstawie ulubionych oraz nazwy (symbolu). Jeżeli chcemy wyświetlać jedynie pozycje, które nas interesują, należy zanaczyć pole gwiazdki przy danej walucie (gwiazdka czarna – dodane do „Ulubionych”, gwiazdka biała – brak kategorii), a następnie kliknąć przycisk „Tylko (czarna gwiazdka)”. Domyślnie wszystkie waluty są przydzielone do „Ulubionych”. Aby wyszukać po nazwie lub symbolu należy skorzystać z wyszukiwarki tuż obok przycisku „Ulubionych”.

Coinroom

Coinroom

 

Użytkownicy zalogowani widzą ponadto pole „Salda”, w którym zawarte są wszystkie informacje na temat dostępnych przez użytkownika środków. Podane są także dane na temat wartości całkowitej zgromadzonych środków w wybranej walucie (PLN, EUR, USD, BTC,itd.) oraz zablokowanych środków, użytych na poczet transakcji giełdowych. Za pomocą przycisku „Ukryj zera” możemy wyfiltorwać wszystkie waluty, których salda są dodatnie. Filtorwanie po nazwie oraz „Ulubionych” wygląda tak samo, jak w przypadku pola „Giełdy”.

Poniżej paneli z walutami znajdują się wykresy – wykres kursu danej waluty, wykres MACD (wskaźnik analizy technicznej), a na samym dole wykres RSI. Dostępne zakresy czasu to 15min, 30min, 1h, 4h, 1d oraz 7d. Po lewej znajduje się przycisk RESET, służący do resetowania wykresu do ustawień początkowych. Ponad polem wykresów znajduje się panel informacyjny, w którym przedstawione są ostatni kurs, najwyższy oraz najniższy kurs z ostatnich 24h, wraz ze zmianą procentową kursu, oraz dzienny wolumen na danej walucie.

Coinroom

Coinroom

 

Do wystawiania ofert na giełdzie służą pola „Kup (BID)” oraz „Sprzedaj (ASK)”. Aby wystawić ofertę należy kliknąć przycisk „Wystaw ofertę”. Otworzy się wtedy panel, w którym uzupełniamy kurs, kwotę, którą chcemy kupić oraz całkowita cena zakupu. W momencie wybrani dodatkowej opcji „Zaawansowane”, ukaże się panel do zarządzania dodatkowymi warunkami zlecenia, takimi jak rozpoczęcie i wygaśnięcie zlecenia czy typ zlecenia. Dostępne jest 11 typów zleceń. Zlecenie wystawiamy za pomocą przycisku „Wystaw ofertę”, zarówno w opcji „Kup” jak i „Sprzedaj”. Dostępna jest także opcja „Zrealizuj teraz”, jednakże jest to typ zlecenia PKC (po każdej cenie) i polega on na tym, iż zlecenie realizowane jest bez względu na cenę – może kupić jednostki po 20zł, jak i po 1 000 000zł.

Coinroom

Coinroom

 

Aby zobaczyć aktualną paletę zleceń należy zjechac niżej do orderbooka. Można zobaczyć pełne zestawienie po kliknięciu przycisku „Pokaż pełną palete zleceń” lub pobraniu pliku CSV.

Wykres głębokości obrazuje zlecenia wewnątrz orderbooka. Punkty na wykresie symbolizują ilosć danych zleceń (łączną wystawioną kwotę danej waluty) przypisaną do konkretnego kursu (np. 2 BTC za 20 000zł).

Na samym dole strony są panele „Moje zlecenia”, w których znajdziemy wszystkie nasze aktywne zlecenia wraz z potrzebnymi informacjami na ich temat, oraz „Ostatnie transakcje giełdowe”.

Nasze fundusze możemy wypłacić za pomocą wypłaty ekspresowej Zpay oraz za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego. Należy jednak pamiętać o warunkach księgowania i wypłat Zpay.