Coinroom rozpoczyna nową erę dla walut cyfrowych. Powstał w umysłach stwórców na początku 2015 roku i od tamtej pory mocno ewoluował. Obecnie jest w końcowej fazie beta testów i niedługo zostanie udostępniony użytkownikom z całego świata

 

 

 

Za stworzeniem Coinroom stoją ludzie z branży finansowej, którzy w walutach cyfrowych upatrują przyszłości. Korzystają z wykwalifikowanej kadry programistów odpowiedzialnych za realizację projektu.

 

 

Właściciele Coinroom mają ambitne plany. Chcą w najbliższych miesiącach otworzyć biura i przedstawicielstwa w wielu krajach zarówno w Europie jak i Azji. Oczywiście skupiają się na Europie środkowo-wschodniej gdzie upatrują wielu świetnych perspektyw. Szukają również partnerów, którzy podejmą się prowadzenia tego biznesu w krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania, Ukraina, Białoruś, Rosja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Chiny oraz Indie.

 
Swoim użytkownikom będą oferować najnowocześniejsze rozwiązania finansowe spotykane między innymi na rynku Forex, w tym dźwignię finansową, wiele rodzajów zleceń z warunkowym zamykaniem, opłaty rachunków na początku w całej Europie, karty debetowe powiązane z walutami cyfrowymi, możliwość zakupu i sprzedaży walut cyfrowych dla niecierpliwych poprzez kantor dla niezalogowanych czy wymianę na giełdzie dla bardziej zaawansowanych użytkowników. W najbliższej przyszłości planują wdrożenie obsługi płatności międzynarodowych poprzez platformę Coinroom oraz Escrow do ich zabezpieczania.

 

Platforma ma być “user-friendly” to znaczy, że np. weryfikacja użytkownika w Unii Europejskiej będzie wymagana od przekroczenia obrotu ponad 15000 Euro. Dla zweryfikowanych będą dostępne wpłaty i wypłaty błyskawiczne poprzez znane procesory płatniczne. Prowizje od transakcji mają być bardzo konkurencyjne.

 

Jako jedni z nielicznych giełd Coinroom chce wprowadzić dużą liczbę popularnych walut cyfrowych w tym np. Monero(XMR) czy modny ostatnio ZCash(ZEC).
W kwestii bezpieczeństwa Coinroom zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa w tym min.:

 
-Portfele Cold w pełni offline
-Portfel Hot zabezpieczony środkami własnymi Coinroom
-Szyfrowanie, kolokacja, decentralizacja bazy danych
-Regularne testy penetracyjne i obciążeniowe
-Regularny audyt bezpieczeństwa całej platformy
-Dostępne dwu-składnikowe uwierzytelnianie

 
Coinroom startuje w Polsce, w kraju, który jest w czołówce Europy jeśli chodzi o obroty walutami cyfrowymi. Jeśli wszystko pójdzie z planem będziemy mogli korzystać z platformy już przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

07.12.16