Największa firma dystrybucyjna w Wietnamie, Linh Thanh Group, podpisała protokół ustaleń (MOU) ze szwajcarską firmą Blockchain KRONN Ventures AG, aby utworzyć giełdę kryptowalut

 

28.03.2019

 

Współpraca ma na celu ułatwienie zakupu waluty cyfrowej i utworzenie giełdy kryptowalut w Wietnamie, do której firmy rzekomo otrzymały odpowiednią licencję. Zgodnie z komunikatem prasowym nowa giełda będzie pierwszą autoryzowaną giełdą krypto, która będzie działać w Wietnamie.

Utworzenie autoryzowanej giełdy kryptowalut może być dużym krokiem dla przemysłu w Wietnamie, ponieważ rząd wcześniej zajął twarde stanowisko wobec cyfrowych zasobów.

W lipcu 2018 r. Krajowy regulator finansowy, Państwowa Komisja Papierów Wartościowych, zakazał spółkom w kraju „angażowania się w jakiekolwiek emisje, transakcje lub działalność maklerską związaną z kryptowalutami”. Zakaz ten miał zastosowanie do spółek publicznych, spółek papierów wartościowych, spółek zarządzających funduszami i fundusze inwestycyjne na papiery wartościowe i zostały wydane w wyniku oficjalnych obaw dotyczących prania pieniędzy.

Wietnamskie Ministerstwo Finansów (MF) zaproponowało tymczasowy zakaz importu sprzętu do kryptowalut na początku czerwca ubiegłego roku, powołując się na „bardzo trudny” proces regulacji nowo wydobytych walut cyfrowych. MoF miał na celu ochronę obywateli przed oszustwami po rzekomym oszustwie w wysokości 660 milionów dolarów w kwietniu. Oszustwo obejmowało dwa początkowe projekty oferowania monet kierowane przez firmy z Wietnamu.

Źródło obrazu: 123rf.com