Wymiana wiedzy z University of Luxembourg w celu ulepszenia Crypto Asset Security

 

25.11.2018

 

Nowe partnerstwo między VNX Exchange z siedzibą w Luksemburgu a Uniwersytetem Luksemburga ma na celu poprawę bezpieczeństwa cyfrowych zasobów, jak donosi serwis biznesowy “The Times”, 23 listopada.

VNX to platforma handlowa i platforma handlowa na tokenizowany kapitał podwyższonego ryzyka założona w 2017 roku. VNX jest członkiem fintech, Luksemburskiej Izby Technologii Finansowej (LHoFT), Infrachain i APSI (L’Association des Professionnels de la Société de l’Information).

W ramach współpracy Uniwersytet Luksemburski będzie rzekomo pomagał VNX w opracowywaniu wyższych poziomów bezpieczeństwa sieci dla zasobów cyfrowych. Naukowcy z Uniwersytetu Interdyscyplinarnego Centrum Bezpieczeństwa, Niezawodności i Zaufania (SnT) podobno zaprojektują nowe struktury IT w celu poprawy bezpieczeństwa wymiany, a także przechowywania aktywów kryptograficznych.

Dr Radu State, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa sieci w SnT, powiedział, że należy rozwiązać szereg problemów w przypadku heterogenicznych systemów, które wystawiają żetony na blockchain. Podobno państwo stwierdziło, że bezpieczeństwo w “warstwie oprogramowania” musi gwarantować, że kontrakty kontrolujące poszczególne transakcje nie zawierają żadnych luk.

Założyciel i dyrektor generalny VNX Alexander Tkachenko powiedział podobno, że rozwój giełdy będzie wymagał jasności przepisów, ochrony inwestorów i zgodności z aktualnymi standardami rynkowymi, dodając:

“Tworząc bezpieczny i zgodny z przepisami rynek dla przejrzystego handlu tokenami reprezentującymi zasoby cyfrowe, chcieliśmy wprowadzić nowoczesne mechanizmy bezpieczeństwa, które mogą całkowicie zabezpieczyć naszą platformę i mogą wpłynąć na globalny rynek cyberbezpieczeństwa.”

Tkaczenko powiedział także, że wierzy, że “technologia blockchain to kolejny duży krok w ewolucji sektora finansowego.”

W październiku zarejestrowana w Luksemburgu giełda kryptograficzna Bitstamp – pierwsza w Europie legalna giełda kryptograficzna – została przejęta przez belgijską firmę inwestycyjną NXMH, która z kolei jest własnością południowokoreańskiego koncernu medialnego NXC Corp.

Prezes giełdy zauważył, że podczas gdy wolumen obrotu spadł w tym roku o 60-70 procent, platforma pozostała rentowna ze względu na fakt, że ceny krypto walutowe są wyższe średnio niż przez większą część 2017 roku.

W czerwcu badanie przeprowadzone przez firmę badawczą Ipsos w imieniu holenderskiego ING Banku B.V. wykazało, że najniższy (4%) odsetek osób posiadających krypto-walutę znajduje się w Luksemburgu. Respondenci z Hiszpanii, Francji i Luksemburga woleli polegać na doradcach finansowych lub bankowych.

Źródło obrazu: 123rf.com