Firmy z branży kryptowalut, Robinhood i LibertyX otrzymały licencję BitLicense na prowadzenie działalności w Nowym Jorku

 

25.01.2019

 

Robinhood ma teraz pozwolenie na obrót siedmioma kryptowalutami w Nowym Jorku – w tym Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. Firma Robinhood otrzymała dodatkowo licencję pozwalającą na dokonywanie przekazów pieniężnych.

Zeszłego lata anonimowe źródła podały, że Robinhood starał się uzyskać amerykańską licencję bankową. Firma zaczęła umożliwiać handlowanie kryptowalutami bez opłat w lutym 2018 r. – z ponad 1 milionem rejestracji użytkowników w celu uzyskania wczesnego dostępu – i ogłosiła, że ​​w maju 2018 r. pozyskała 363 miliony dolarów na rozszerzenie swojej platformy handlu kryptowalutami.

Zatwierdzono również licencję BitLicense dla firmy LibertyX, która jest pierwszym odbiorcą licencji walutowej, która pozwoli jej użytkownikom kupować BTC za pomocą kart debetowych z tradycyjnych bankomatów.

LibertyX, który udostępnił swój pierwszy bankomat Bitcoin w 2014 roku, odnotowuje na swojej stronie internetowej, że istnieją tysiące lokalizacji, w tym kioski i tradycyjne bankomaty, które pozwalają klientom kupować Bitcoiny.

Źródło obrazu: 123rf.com