Giełda kryptowalut Cryptopia przechodzi w tryb offline z powodu ataku

 

15.01.2019

 

Giełda ogłosiła dzisiaj na Twitterze, że “doznała ona naruszenia bezpieczeństwa, które doprowadziło do znacznych strat”.

Nie podano jeszcze informacji na temat wysokości strat i walut, których one dotyczą, ani żadnych szczegółów na temat potencjalego zwrotu środków użytkowników.

Strona internetowa giełdy, w tym strony wsparcia i blogi, jest obecnie całkowicie niedostępna, a ogłoszenie mówi: “Cryptopia jest obecnie w nieplanowanym trybie konserwacji. Wrócimy wkrótce.”

W międzyczasie tweety użytkownika Whale Alert z soboty pokazały, że 19,391 ETH o wartości prawie 2,44 miliona dolarów i około 48 milionów tokenów Centrality (CENNZ) o wartości około 1,18 miliona USD zostało przeniesionych z Cryptopii do nieznanego portfela 13 stycznia. Obecnie nie jest jasne, czy fundusze te zostały przeniesione przez hakera lub przez giełdę.

Cryptopia wspomniała w tweecie, że powiadomiła i zaangażowała odpowiednie agencje rządowe, w tym policję nowozelandzką i jednostkę zajmującą się przestępczością high-tech, które “wspólnie i aktywnie badają sprawę jako poważne przestępstwo”.

W ogłoszeniu dalej czytamy:

Do tego czasu Cryptopia pozostanie w trybie konserwacji, a transakcje zostaną zawieszone. Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe, i będziemy Was informować na każdym kroku.

Źródło obrazu: 123rf.com