Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS) przyznał licencję firmie Cottonwood Vending LLC

 

01.02.2019

 

Cottonwood Vending to operator bankomatów Bitcoin z terminalami w Nowym Jorku i okolicach. Według tweeta przyznanie takich licencji nadal przyczynia się do odpowiedzialnej innowacji w nowojorskim przemyśle fintech.

Bankomaty Bitcoin lub BTM z ekranem dotykowym, które umożliwiają użytkownikom zdeponowanie gotówki i zakup Bitcoina lub zeskanowanie portfela mobilnego, sprzedaż krypto i wypłatę gotówki. Sprzedaż i zakupy synchronizują się automatycznie z portfelami mobilnymi użytkowników.

W listopadzie 2018 r. NYDFS przyznał licencję innemu operatorowi BTM, Coinsource. NYDFS powiedział w komunikacie prasowym, że jego decyzja nastąpiła po kompleksowym i dokładnym przeglądzie wniosku Coinsource i poddaniu firmy znaczącym warunkom regulacyjnym.

BitLicenses zostały wprowadzone przez NYDFS w lipcu 2014 r. Przez Benjamina Lawsky’ego, pierwszego nowojorskiego superintendenta ds. Usług finansowych. Nabycie takiej licencji jest postrzegane przez wielu w kryptowalutach i sferach Blockchain jako niezbędny krok do prowadzenia biznesu w tym stanie.

Firmy, które otrzymują taką licencję, podlegają pewnym standardom przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu. Inne wymagania obejmują sprawdzenie wszystkich pracowników, a zapisy transakcji muszą być przechowywane przez 10 lat.

Różne firmy w przestrzeni kryptowalutowej szukały i otrzymywały BitLicenses z NYDFS. W lipcu 2018 r. Procesor płatności globalnych BitPay otrzymał licencję BitLicense. W tym czasie prezes BitPay Stephen Pair powiedział:

“Stan nowojorski ma jedną z najsurowszych polityk wokół firm zajmujących się kryptowalutą i pracując nad procesem zatwierdzania w celu uzyskania licencji ważnej dla BitPay. Wierzymy, że ta ciężka praca się opłaci, ponieważ Nowy Jork oferuje znaczące możliwości biznesowe dla BitPay”

Źródło obrazu: 123rf.com