Prezes NYSE, Jeffrey Sprecher wyraził optymizm co do przetrwania walut cyfrowych jako klasy aktywów

 

28.11.2018

 

Przemawiając na konferencji Consensus Invest, Sprecher który jest również dyrektorem generalnym Intercontinental Exchange (ICE) – powiedział, że kiedy zobaczyłby nagłówki z pytaniem “Czy zasoby cyfrowe przetrwają?”, Powiedziałby, że jednoznaczna odpowiedź brzmi “tak”

Podczas wydarzenia Consensus Invest w Nowym Jorku Sprecherowi towarzyszyła jego żona i dyrektor generalny platformy kryptowalutowej Bakkt, Kelly Loeffler. Bakkt jest własnością ICE i przewiduje jego uruchomienie na początku przyszłego roku.

Komentując ofertę kontraktów futures na Bitcoinie, Loeffler powiedział, że kontrakt terminowy Bakkt pomoże inwestorom Bitcoin ustalić wiarygodną cenę. Bitcoin teraz wacha się w różnych przedziałach cenowych, z których wiele nie jest uregulowanych.

NYSE i jej firma macierzysta ICE wykazały proaktywne podejście do przestrzeni kryptowalutowej. W styczniu ICE nawiązało współpracę z Blockstream, aby przekazać “zdyscyplinowane” informacje o cenie BTC głównym inwestorom na Wall Street. Wówczas ICE planowała pozyskać dane z 15 głównych giełd i dostarczyć je dużym firmom finansowym, w tym funduszom hedgingowym i profesjonalnym firmom handlowym.

Później, w maju, ICE ogłosił plany zaoferowania kontraktów dla handlowców, które ostatecznie doprowadzą do tego, że klienci będą posiadać BTC. ICE podobno rozmawiał z innymi instytucjami finansowymi o założeniu nowej operacji, dzięki której banki mogą kupić kontrakt, znany jako zamiana, która zakończy się z klientem, który będzie właścicielem Bitcoina następnego dnia.

Źródło obrazu: 123rf.com