Przedsiębiorca inwestujący w Ethereum pokazał dziś zasoby swojego portfela, którego wartość przekraczała 283 mln dolarów

 

11.07.2017

 

Portfel rzekomo przyniósł 55 mln dolarów zysku w ciągu miesiąca. Na instagramie przedsiębiorca był zadowolony z anonimowości, a zarazem przejrzystej natury cyfrowych walut.

 

Jedną z kluczowych cech wszystkich kryptowalut jest ich anonimowość, a także ich zdecentralizowane stanowisko. Te czynniki są sprzeczne ze zwykłymi regulatorami finansowymi i prawodawczymi, co budzi obawy, które zostały wspomniane w projekcie ustawy Komisji Europejskiej. Według urzędników kwestią problemu jest anonimowość, przez którą rządy nie mogą kontrolować tych wirtualnych walut.

 

“Wiarygodność wirtualnych walut nie wzrośnie, jeśli są wykorzystywane do celów kryminalnych”, mówią przedstawiciele komisji. “W tym kontekście anonimowość jest większą przeszkodą niż atutem”.

 

Brudne Ethereum?

 

Nie znaczy to, że ten przedsiębiorca kupował ETH nie zgodnie z prawem, ale znów nie oznacza to, że zgodnie.

 

Dla wielu ludzi urok cyfrowej waluty to jego anonimowy charakter i w tym świetle, jeśli zostałby odebrany, a regulatorzy zaczęliby go kontrolować, byłoby mnóstwo rezygnacji z tej metody płatności. W tych czasach brakuje anonimowości finansowej, a banki gromadzą wszelkie istotne informacje związane z transakcjami finansowymi.

 

“Jedną z ważniejszych cech jest to, że nie ma powiązanych tożsamości”, powiedział Spencer Bogart, szef badań w firmie Venture Capital Blockchain.

 

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.