Jedena z największych chińskich giełd OKCoin dołącza do zlokalizowanego w Hong-Kongu Bitfinex w zawieszeniu przelewów, za powód podając problemy z bankami pośredniczącymi

 

 

 

Ogłoszenie to zostało przekazane użytkownikom OKCoin 18 kwietnia i od tamtego czasu zdołało zyskać spory rozgłos, ukazując się choćby na Reddicie. Notka do klientów OKCoin zawiera następujące informacje:

 

– Zaczynając od dzisiaj (18 kwietnia 2017 roku), OKCoin tymczasowo zawiesi możliwość składania depozytów w amerykańskich dolarach z powodu problemów z pośredniczącymi bankami. Prosimy o niedokonywanie depozytów, ponieważ Państwa przelewy mogą zostać odrzucone przez banki pośredniczące. Cały czas staramy się znaleźć alternatywne możliwości do rozwiązania tego problemu, aby wznowić możliwość składania depozytów najszybciej, jak jest to możliwe. Aktualny balans Państwa kont pozostanie nienaruszony. Przepraszamy za wszelkie spowodowane niedogodności.

 

Nie są to najlepsze czasy dla OKCoin

 

Decyzja o zawieszeniu depozytów pojawia się chwilę po takim samym ruchu ze strony Bitfinex, który może pochwalić się jednym z najbardziej okazałych wolumenów sprzedaży wśród banków świata. W podobnej notce informacyjnej, Bitfinex potwierdził, że wszystkie przychodzące przelewy będą blokowane i odrzucane przez ich tajwańskie banki partnerskie. Kurs BTC/USD na OKCoin pozostaje nienaruszony, kilkadziesiąt godzin temu osiągając szczyt w wysokości 1,225.95 dolara. W momencie publikacji, Bitcoin w przeliczeniu na dolary kosztuje około 1,213.99$ na OKCoin w porównaniu GDAX 1,201.49$

 

Dla OKCoin nie są to jednak jedyne problemy, gdyż giełda ta ciągle blokuje możliwość wypłaty Bitcoinów i Litecoinów, co ma miejsce od lutego bieżącego roku. Powodem takiego stanu rzeczy jest konieczność dostosowania się do wymogów AML, narzuconych przez chińskie organy regulacyjne w ostatnich tygodniach. Na użytkownikach wymusza to dostarczania środków weryfikacji wideo, aby potwierdzić swoją tożsamość.

21.04.2017