Drugi największy bank Omanu pod względem wartości rynkowej, Bank Dhofar, rozpoczął korzystanie z technologii RippleNet w celu dokonywania płatności transgranicznych do Indii

 

19.02.2019

 

RippleNet to globalna sieć płatnicza dostawców instytucjonalnych, która została opracowana przez firmę technologiczną Ripple. W styczniu RippleNet rozszerzyło swoją sieć do ponad 200 klientów, w tym takich graczy branżowych jak JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS i Euro Exim Bank.

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią BankDhofar stał się pierwszym bankiem w kraju i jednym z pierwszych w regionie, który wprowadził RippleNet. Technologia umożliwia bankowi dostarczanie przelewów transgranicznych za pośrednictwem aplikacji bankowości mobilnej w czasie krótszym niż 2 minuty, umożliwiając tym Indyjczykom mieszkającym w Omanie na dokonywanie przelewów w czasie rzeczywistym.

Bank Dhofar został utworzony w 1990 roku, a następnie stał się jednym z największych banków w kraju. W 2017 roku dochody Bank Dhofar z usług bankowych wyniosły 2,4 miliona USD, a łączne przychody wyniosły 28,2 miliona USD.

Źródło obrazu: 123rf.com