Przeglądarka Opera ogłosiła zbliżającą się premierę Opera Touch dla iOS, zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym

 

06.03.2019

 

Opera Touch to przeglądarka internetowa z zintegrowanym portfelem kryptowalutowym i obsługą Ethereum oraz interakcjami ze zdecentralizowanym aplikacje (DApps).

W grudniu Opera uruchomiła przeglądarkę “Web 3-ready” z wbudowanym portfelem kryptowalutowym dla użytkowników Androida. Opera wyjaśnia decyzję o rozszerzeniu usług na iOS w wyniku udanej integracji portfela i eksploratora DApp dla systemu Android.

Chociaż data premiery Opera Touch dla systemu iOS nie została jeszcze podana z informacji wynika, że użytkownicy mogą się zarejestrować, aby przetestować aplikację za pośrednictwem witryny.

6 lutego Opera dodała nową usługę, która pozwalała użytkownikom w Szwecji, Norwegii i Danii kupować Ethereum za pośrednictwem Androida. Nowa usługa została uruchomiona dzięki współpracy między operą i firmą maklerską Safello.

W lipcu 2018 r. Opera ogłosiła dodanie do swojej przeglądarki wbudowanego portfela kryptowalut. Kierownik produktu, Charles Hamel, powiedział, że Opera jest “pierwszą dużą przeglądarką, która otwiera się na Web 3.0”

Źródło obrazu: 123rf.com