Indeks Dow Jones spada o kolejne 1000 punktów, rynki kryptowalut nie podzielają tego trendu

 

09.02.2018

 

Dow Jones Industrial Average spadł o kolejne 1000 punktów w czwartek, 8 lutego, co oznacza, że ​​po raz drugi w ciągu czterech dni rynek spadł o ponad 1000 punktów.

Indeks S & P 500 jest również niższy o 3,75 procent, co jest najniższą wartością od połowy listopada, według Boston Globe.

Ponieważ rynek notuje właśnie piątą stratę w ciągu ostatnich sześciu dni, Boston Globe pisze, że ogłoszenia przez Departament Pracy informacja w piątek, że wynagrodzenia za prace urosły szybko w styczniu, mogło spowodować, że inwestorzy będą walczyć, sądząc, że stopa procentowa również wzrośnie.

W przeciwieństwie do spadku sprzed trzech dni, który był największym spadkiem w ciągu 6 i pół roku, dzisiejszy, spadek rynku nie był tak silnie skorelowany z rynkami kryptowalutowymi.

Podczas gdy Bitcoin (BTC) spadł poniżej 7000 USD 5 lutego, kiedy Dow Jones stracił około 1100 punktów, dziś Bitcoin jest obecnie na poziomie około 8 019 USD według Coin Market Cap, czyli o około 6% więcej w ciągu doby.

Ethereum i Ripple również notowane są odpowiednio w wysokości 816 USD i 0,80 USD, zanotowały wzrosty odpowiednio o 4,8% i 8,96% w okresie 24 godzin.

Brak podobnego spadku na rynkach kryptowalut może pokłosiem posiedzenia Komisji ds. Towarów i handlu przydziałami oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Stanach Zjednoczonych we wtorek gdzie pozytywnie wypowiadano się o przyszłości kryptowaluty.