Waluty cyfrowe coraz bliżej Nas

 

 

Panel, w którym uczestniczył reprezentant giełdy BitBay, dotyczący cyfryzacji i symplifikacji finansów był moderowany przez Marcina Krzączkowskiego, Co-Foundera oraz Board Presidenta Instytutu FinTech. W panelu uczestniczyli: Piotr Kiciński – wiceprezes zarządu Cinkciarz.pl, Mariusz Zabrocki – dyrektor zarządzający iwoca Poland, Mario Shiliashki – CEO firmy PayU EMEA, Michał Kramarz z firmy Google, Błażej Marciniak – CEO firmy Sher.ly, Dawid Łaziński z ITMAGINATION oraz Sylwester Suszek – prokurent giełdy BitBay.

Tematyka poruszana przez panelistów dotknęła wielu wątków związanych z FinTech. Lista zagadnień rozpoczynała się od platform lendingowych i płatniczych, a kończyła na wyzwaniach dla systemów płatności działających globalnie. Prokurent BitBay opowiadał o blockchainie i jego roli w postrzeganiu wartości i funkcji pieniądza. Paneliści skupili się także na rosnącej roli technologii w codziennych transakcjach oraz wymianie walut i zarządzaniu ceną w e-commerce.

Panel na temat cyfryzacji i symplifikacji finansów

Wśród partnerów konferencji znaleźli się między innymi przedstawiciele Mastercard i Visa, firmy PayU, Idea Bank, myTaxi oraz giełda BitBay. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło między innymi Ministerstwo Cyfryzacji oraz Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Wśród patronów medialnych także znalazły się firmy z branży kryptowalut: CryptoNews.pl oraz CoinForum.pl.

 

28.11.16