Fundacja Litecoin nabyła 9,9 procent udziałów w niemieckim WEG Bank AG. Umowa jest wynikiem nowego partnerstwa strategicznego z firmą TokenPay zajmującą się transakcjami kryptowalutowymi

 

11.07.2018

 

Firma TokenPay dokonała transakcji z udziałem 9,9 procent akcji banku na rzecz Fundacji Litecoin w zamian za umowę, dzięki której Fundacja będzie dostarczać wiedzę z zakresu Blockchaina, marketingu i logistyki na rzecz kryptowalut i operacji biznesowych TokenPay.

Konkretnie, umowa obejmie Fundację oferującą mechanizmy Blockchain wysokiego poziomu do wspomagania TokenPay w realizacji głównych inicjatyw kryptowalutowych i Blockchain. Obejmują one rozwój kryptowaluty i jej bazowego Blockchaina oraz zdecentralizowanego eFin (DEX) z natywnym tokenem EFIN.

Fundacja dostarczy również dane wejściowe do zarządzania zasobami TokenPay, platformy WEG Bank FinTech i mechanizmu transakcyjnego TokenPay Multisignature, przeznaczonego do przetwarzania szybkich i bezpiecznych transakcji handlu elektronicznego dla sprzedawców.

TokenPay ma również długą tradycję współpracy z kryptowalutą Verge (XVG), planując w najbliższym czasie wypuścić karty debetowe krypto XVG.

Założyciel Litecoin Charlie Lee powiedział o nowej umowie:

“Ta współpraca to ogromna wygrana zarówno dla Litecoin, jak i TokenPay. Z niecierpliwością czekam na integrację Litecoin z WEG Bank AG i wszystkimi różnymi usługami, które ma do zaoferowania, aby ułatwić kupowanie i używanie Litecoina. Jestem również podekscytowany wsparciem Litecoin w zdecentralizowanej wymianie eFin TokenPay. ”

Matthias von Hauff, założyciel i dyrektor generalny banku WEG, dodał, że choć partnerstwo z Litecoinem i Tokenpay może wydawać się nieoczekiwane dla tego, co określa jako “bardzo konserwatywną instytucję”, bank mocno wierzy, że “przyszłość bankowości sprawi, że przyjęcie takich nowoczesne metody płatności są nieuniknione”

TokenPay planuje podobno przejąć pozostałe udziały WEG, do czasu zatwierdzenia przez niemieckich regulatorów. Kierownik rady nadzorczej firmy powiedział, że wierzy, że współpraca TokenPay, Litecoin i WEG spowoduje wypełnienie luki między starym i nowym światem.