Prezes firmy Overstock, Patrick Byrne, w odpowiedzi na krytykę ze strony  Jamiego Dimona, wypowiedział się w temacie Bitcoina w wywiadzie dla Fox Business News

 

 

 

20.09.2017

Przypomniał on widzom, że Dimon boi się Bitcoina i ma interes w jego upadku. Byrne powiedział:

Pamiętajmy, że półtora roku temu Jamie Dimon napisał list do akcjonariuszy mówiących, że “przyjdzie zjeść nasz lunch” (tj. odbierze nam rynek). Bał się tego. Myślę, że uważali, że mogliby wygrać z tym i zdają sobie sprawę, że nie mogą się z tym równać (tj. z kryptowalutami).

Komentarz Byrne’a odzwierciedla rosnący niepokój o to, że tradycyjne platformy bankowe są zagrożone ekspansją i stabilnością Bitcoina. Inne instytucje bankowe odpowiedziały w podobny sposób, podczas gdy przedsiębiorcy z innych rynków przyjęli obecność kryptowalut.

Dyrektor Generalny skomentował także możliwości technologii Blockchain dla biznesu, stwierdzając, że Overstock starał się być liderem w stosowaniu tych technologii.

Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że za pomocą technologii Blockchain można zniwelować około 90 procent kosztów wszelkiego rodzaju mechanizmów banków, rynków papierów wartościowych itp. Dlatego Overstock był pionierem stosowania Blockchain na Wall Street. Można nie tylko zmniejszyć koszt, ale można też utworzyć wersję Wall Street, na której nikt nie może oszukiwać.

Overstock jest jedną z pierwszych firm, które pozwalają użytkownikom na kupowanie produktów online za pomocą Bitcoina, a firma ujawniła, że utrzymuje fundusze rezerwowe właśnie w tej walucie.