Zespół Pavo był bardzo aktywny w tym sezonie, odwiedzając kraje na całym świecie, prezentując swoją roadshow, aby zaprezentować światu swoją przełomową platformę

 

31.08.2018

 

Współzałożyciel i wiceprezes firmy Allan Young spędził ostatnio 10 dni w Malezji, gdzie prowadził spotkania z różnymi funduszami i inkubatorami innowacji w Kuala Lumpur. Young wprowadził platformę SaaS do zarządzania uprawami, która umożliwia hodowcom monitorowanie i analizowanie warunków uprawy z dowolnego miejsca na świecie oraz optymalizację rosnących procedur. Zbudowany dla sektora AgTech, Pavocoin AG to kompleksowe rozwiązanie łączące technologie IoT, AI i Blockchain.

Podczas roadshow w Malezji młodzi spotkali się z inkubatorem innowacji MaGIC (Malezyjskie Centrum Innowacji i Kreatywności Malezji), organizacją zajmującą się umacnianiem ducha przedsiębiorczości i innowacji w Malezji. MaGIC oferuje zasoby do nauki, tworzenie sieci kontaktów i możliwości inkubacji dla kreatywnych osób i przedsiębiorców, w tym mentoringu, krajowej regulacji i przyspieszaczy uruchamiania. Organizacja ma również formalne relacje z Uniwersytetem Stanforda i UP Global, który jest wspólnym przedsięwzięciem opartym na wynikach, wspierającym przedsiębiorców i mającym strategiczne relacje w 110 krajach.

Young twierdzi, że cieszy się, że został zaproszony do ekosystemu MaGIC, ponieważ organizacja korzysta z partnerstw z krajowymi i rządowymi funduszami, które mają mandat na działalność rolniczą lub społeczną. “Maleńskie rolnictwo odgrywa mniejszą rolę w ogólnej gospodarce kraju niż w wielu innych krajach”, wyjaśnia Young. “Ale rząd podejmuje kroki, aby pomóc krajowi stać się bardziej samowystarczalnym rolniczo. Niedawno kraj ten wdrożył swój 11. plan Malezji (11 MP), który koncentruje się na ekologicznym, zrównoważonym wzroście i mechanizacji, z naciskiem na udoskonalenie postępu technologicznego i naukowego. Pavocoin AG oferuje sprawdzoną technologię, która może odgrywać kluczową rolę w pomaganiu 11MP w osiąganiu celów. Dzięki naszym relacjom z MaGIC będziemy mogli nawiązać kontakt z kreatywnymi przedsiębiorcami rolnymi, którzy chcą wdrażać najnowocześniejszą technologię w swoich przedsięwzięciach”

Pavo nawiązuje współpracę z liderami innowacji podczas ich malezyjskiego roadshow

Podczas gdy produkcja rolnicza Malezji jest stosunkowo niewielka, nadal jest wiodącym na świecie producentem kauczuku, a także ważnym dostawcą oleju palmowego, który stanowi około 47% produkcji rolnej kraju. Problemem dla tej ostatniej uprawy jest to, że ma słabą międzynarodową reputację, ponieważ lasy tropikalne są często zrównane z ziemią, aby zasadzić nowe plantacje. Rozwiązanie takie jak Pavo może pomóc innowacyjnym plantatorom, zapewniając im narzędzia i dane, których potrzebują, aby dostosować się do warunków wzrostu, aby zoptymalizować zbiory plonów w sposób, który podtrzymuje, a nie pogarsza produktywne ziemie. Ponieważ platforma Pavo może być używana zdalnie z dowolnego miejsca na świecie, hodowcy palmy mogą wprowadzać innowacje w nowych procedurach uprawy z wykorzystaniem technologii, aby uniknąć wyraźnego cięcia przy jednoczesnej optymalizacji wydajności.

Według malezyjskiego departamentu, statystyki sektor rolny w tym kraju od 2010 r., osiągną pewien stały, choć ograniczony wzrost, przy czym obserwuje się również niewielki wzrost zatrudnienia i płac. Co ciekawe, w latach 2010-2015 departament odnotował również 22% wzrost liczby operacji rolnych prowadzonych przez kobiety. Dlatego kobiety wyraźnie odgrywają ważną rolę w rozwoju sektora rolnego w Malezji. Young twierdzi, że aby zapewnić sobie sukces, innowatorzy potrzebują rodzajów narzędzi, które pomogą budować ich firmy. “Odkryliśmy, że inwestorzy i fundusze chcą współpracować z Pavo, ponieważ dbają o to, co oferujemy “, mówi Young. “Wyobrażają sobie nie tylko inwestowanie z nami, ale także współpracę z nami w celu stymulowania rozwoju biznesu. W kraju takim jak Malezja, który aktywnie działa na rzecz innowacji i wzrostu samowystarczalności rolniczej, możemy odegrać rolę we wdrażaniu najnowocześniejszych technologii, które pomogą przedsiębiorczym rolnikom sprostać ambitnym celom kraju”

Obecnie firma Pavocoin przeprowadza drugą fazę swojej prywatnej przedsprzedaży i oferuje różne bonusy przy zakupie tokena zbiorczego przy minimalnym zakupie 500 dolarów. Przedsprzedaż kończy się 12 września 2018 r., a główna sprzedaż rozpoczyna się 13 września z premią w wysokości 25% i brakiem minimalnego wymogu zakupu. Sprzedaż potrwa do 22 października 2018 r., a zmniejszone premie będą oferowane do 15 października. Każde PAVO kosztuje 1 dolara.

Możesz dowiedzieć się więcej o Pavocoin, odwiedzając ich stronę internetową na pavocoin.com